Co je to?
Odborný výraz, definice slova Vědomí. Co znamená pojem Vědomí z kategorie Psychologie?

Co je to Vědomí? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Vědomí

Vědomí je označení pro všechno, co si člověk uvědomuje, popřípadě, když prožívá děje probíhající v mozku. Každý, kdo něco vědomě dělá, může prostřednictvím vůle ovlivňovat výsledky činnosti a také za ně zodpovídat.
V psychologii a psychiatrii se jedná o uvědomění vlastní osoby, v náboženství o duši. Kapacita vědomí však není nekonečná. Pokud je překročena a člověk přijímá více podnětů, než je schopen zpracovat, začne pracovat podvědomí, které pak poskytuje vědomí informace nebo upozornění. Tento proces se často ozařuje jako „šestý smysl“.

Význam slova, termín, co je to Vědomí? Odborný výraz, definice slova Vědomí. Co znamená pojem Vědomí z kategorie Psychologie?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Vědomí? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Vědomí je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: význam, termín, Vědomí, informace, synonymum, Psychologie, slovník, Psychologie, co znamená, slovo, význam pojmu, význam slova, vysvětlení, formulace, co to je, wiki

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Vědomí? resp. jaký je význam pojmu Vědomí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vědomí, odpověď na dotaz co je to Vědomí?. Víte např. kdo to je Finanční arbitr? Znáte a víte kdo je Nora Fridrichová? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Vědomí hledat i v jiných kategoriích (než Psychologie) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.