Co je to?
Odborný výraz, definice slova Vědomí. Co znamená pojem Vědomí z kategorie Psychologie?

Co je to Vědomí? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Vědomí

Vědomí je označení pro všechno, co si člověk uvědomuje, popřípadě, když prožívá děje probíhající v mozku. Každý, kdo něco vědomě dělá, může prostřednictvím vůle ovlivňovat výsledky činnosti a také za ně zodpovídat.
V psychologii a psychiatrii se jedná o uvědomění vlastní osoby, v náboženství o duši. Kapacita vědomí však není nekonečná. Pokud je překročena a člověk přijímá více podnětů, než je schopen zpracovat, začne pracovat podvědomí, které pak poskytuje vědomí informace nebo upozornění. Tento proces se často ozařuje jako „šestý smysl“.

Význam slova, termín, co je to Vědomí? Odborný výraz, definice slova Vědomí. Co znamená pojem Vědomí z kategorie Psychologie?

Veškeré texty jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s blízkými na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Vědomí je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: termín, význam pojmu, co to je, popis, vysvětlení, wiki, slovník, Vědomí, Vědomí, heslo, definice, synonymum, význam, Psychologie, informace, přesný význam

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Vědomí? resp. co znamená výraz Vědomí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vědomí, odpověď na dotaz co je to Vědomí?. Víte např. kdo to je Exekutor? Znáte a víte kdo je Nora Fridrichová? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Psychologie). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.