Co je to?
Výraz, termín, definice slova Expozice. Co znamená odborný pojem Expozice z kategorie Technika?

Co je to Expozice? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Expozice?

Expozice má více významů. Pojem se často používá v oblasti fotografie, kde znamená vystavení senzoru nebo filmu fotoaparátu světlu ze zachycovaného prostředí. Množství světla, které se používá k expozici, nepřímo odpovídá expozičnímu stupni. Ten je možno měnit délkou expozice a změnou velikosti otvoru v objektivu. Otvor se reguluje clonou.
Čas expozice se měří v sekundách a jejich zlomcích. Hodnoty expozice je nutno navolit nebo se měří expozimetrem. Při běžném fotografování se používají ustálené hodnoty expozice, ze kterých je možno vybírat.

Význam slova, termín, co je to Expozice? Výraz, termín, definice slova Expozice. Co znamená odborný pojem Expozice z kategorie Technika?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s přáteli na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Expozice se nachází v kategorii Technika

Klíčová slova: informace, Expozice, Expozice, slovo, význam pojmu, wiki, co znamená, přesný výraz, vysvětlení, synonymum, popis, formulace, význam slova, co to je, termín, význam

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Expozice? resp. co znamená slovo Expozice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Expozice, odpověď na dotaz co je to Expozice?. Víte např. kdo to je Domkář? Znáte a víte kdo je Kateřina Brožová? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Expozice hledat i v jiných kategoriích (než Technika) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?