Co je to?
Výraz, termín, definice slova Expozice. Co znamená odborný pojem Expozice z kategorie Technika?

Co je to Expozice? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Expozice?

Expozice má více významů. Pojem se často používá v oblasti fotografie, kde znamená vystavení senzoru nebo filmu fotoaparátu světlu ze zachycovaného prostředí. Množství světla, které se používá k expozici, nepřímo odpovídá expozičnímu stupni. Ten je možno měnit délkou expozice a změnou velikosti otvoru v objektivu. Otvor se reguluje clonou.
Čas expozice se měří v sekundách a jejich zlomcích. Hodnoty expozice je nutno navolit nebo se měří expozimetrem. Při běžném fotografování se používají ustálené hodnoty expozice, ze kterých je možno vybírat.

Význam slova, termín, co je to Expozice? Výraz, termín, definice slova Expozice. Co znamená odborný pojem Expozice z kategorie Technika?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Expozice s vašimi přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Expozice je v kategorii Technika

Klíčová slova: termín, synonymum, přesný význam, co znamená, wiki, popis, Expozice, formulace, Technika, Technika, co to je, slovník, vysvětlení, definice, pojem, heslo

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Expozice? resp. co se skrývá pod slovem Expozice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Expozice, odpověď na dotaz co je to Expozice?. Víte např. kdo to je Dezertér? Znáte a víte kdo je Kateřina Brožová? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Expozice i v jiných kategoriích (než Technika). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?