Co je to?
Definice odborného termínu, slova Intrastat. Co znamená pojem Intrastat z kategorie Ekonomie?

Co je to Intrastat? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Intrastat

Intrastat je statistický systém shromažďování a zpracování dat za účelem sledování obchodu se zbožím mezi členskými státy Evropské unie (tedy i Českou republikou). Do Intrastatu se zahrnují také údaje o zboží, které fakticky nepřestoupilo hranici ČR, jedná-li se např. o zásobování lodí nebo letadel či změny v ekonomickém vlastnictví lodí a letadel.
Systém Intrastat je povinný pro všechny členské státy Evropské unie.

Význam slova, termín, co je to Intrastat? Definice odborného termínu, slova Intrastat. Co znamená pojem Intrastat z kategorie Ekonomie?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Intrastat? Pak se o ní podělte s kolegy na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Intrastat patří do sekce Ekonomie

Klíčová slova: slovník, vysvětlení, co znamená, popis, Intrastat, Ekonomie, přesný výraz, heslo, význam, pojem, termín, slovo, informace, Intrastat, synonymum, co to je

Co znamená pojem Intrastat? Definice slova, termínu z Wikipedie

Intrastat je statistickým systémem sběru a zpracování dat, pro sledování obchodu se zbožím mezi členskými státy Evropské unie a tedy i Českou republikou, které při tom, kromě několika zvláštních pohybů zboží, přestoupilo státní hranici, mluvíme o tzv. intrakomunitárním obchodu, který nelze zaměňovat s obchodem se třetími zeměmi. Do Intrastatu se zahrnují rovněž údaje o zboží, které fakticky nepřestoupilo hranici ČR, jedná-li se např. o zásobování lodí nebo letadel či změny v ekonomickém vlastnictví lodí a letadel.

Text definice pojmu byla převzat z projektu Wikipedia.cz

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Intrastat? resp. co se skrývá pod slovem Intrastat? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Intrastat, odpověď na dotaz co je to Intrastat?. Víte např. kdo to je Izák? Znáte a víte kdo je Youtuber? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Ekonomie). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde