Co je to?
Definice odborného termínu, slova Intrastat. Co znamená pojem Intrastat z kategorie Ekonomie?

Co je to Intrastat? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Intrastat?

Intrastat je statistický systém shromažďování a zpracování dat za účelem sledování obchodu se zbožím mezi členskými státy Evropské unie (tedy i Českou republikou). Do Intrastatu se zahrnují také údaje o zboží, které fakticky nepřestoupilo hranici ČR, jedná-li se např. o zásobování lodí nebo letadel či změny v ekonomickém vlastnictví lodí a letadel.
Systém Intrastat je povinný pro všechny členské státy Evropské unie.

Význam slova, termín, co je to Intrastat? Definice odborného termínu, slova Intrastat. Co znamená pojem Intrastat z kategorie Ekonomie?

Možnost chyb vyhrazena. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Intrastat? Potom se o definici podělte s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Intrastat je v sekci Ekonomie

Co znamená pojem Intrastat? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Intrastat je statistickým systémem sběru a zpracování dat, pro sledování obchodu se zbožím mezi členskými státy Evropské unie a tedy i Českou republikou, které při tom, kromě několika zvláštních pohybů zboží, přestoupilo státní hranici, mluvíme o tzv. intrakomunitárním obchodu, který nelze zaměňovat s obchodem se třetími zeměmi. Do Intrastatu se zahrnují rovněž údaje o zboží, které fakticky nepřestoupilo hranici ČR, jedná-li se např. o zásobování lodí nebo letadel či změny v ekonomickém vlastnictví lodí a letadel.

Definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz

Klíčová slova: co znamená, heslo, Intrastat, význam pojmu, formulace, slovník, přesný význam, význam, význam slova, co to je, Ekonomie, wiki, definice, popis, přesný výraz

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Intrastat? resp. jaký je význam slova Intrastat? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Intrastat, odpověď na dotaz co je to Intrastat?. Víte např. kdo to je Populista? Znáte a víte kdo je Mládek? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Intrastat i v jiných kategoriích (než Ekonomie). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde