Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kyselina močová. Co znamená pojem Kyselina močová z kategorie Chemie?

Co je to Kyselina močová? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Kyselina močová?

Kyselina močová je název látky, která se z těla vylučuje pomocí ledvin. Je špatně rozpustná ve vodě, pokud se vyskytne ve zvýšené koncentraci, tvoří krystalky usazující se v kloubech. Ty jsou příčinou nemalých obtíží. Kyselina močová je antioxidant, který chrání především před vlivem kyslíkových radikálů. V těle by se měla vyskytovat ve vyvážených hodnotách, jinak je postižený vystaven nebezpečí vzniku dny.
Hladinu kyseliny močové zvyšuje špatná strava, vysoký věk, stres a zátěž, kouření a alkohol, nadváha, genetika, onemocnění ledvin, některé léky, vysoký podíl masa ve stravě. Při nadměrné tvorbě kyseliny močové vzniká nemoc zvaná dna, při které krystalky kyseliny močové v kloubech působí bolest ostrými hranami.

Význam slova, termín, co je to Kyselina močová? Definice odborného termínu, slova Kyselina močová. Co znamená pojem Kyselina močová z kategorie Chemie?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Kyselina močová můžete samozřejmě sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Kyselina močová je v sekci Chemie

Klíčová slova: slovo, co znamená, co to je, slovník, Chemie, pojem, heslo, wiki, formulace, Chemie, přesný výraz, význam pojmu, popis, informace, přesný význam, Kyselina močová

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Kyselina močová? resp. co to je Kyselina močová? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kyselina močová, odpověď na dotaz co je to Kyselina močová?. Víte např. kdo to je Promotér? Znáte a víte kdo je Wolfgang Amadeus Mozart? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Kyselina močová i v jiných kategoriích (než Chemie). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.