Co je to?
Odborný výraz, definice slova Pranýř. Co znamená pojem Pranýř z kategorie Právo?

Co je to Pranýř? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Pranýř

Pranýř označoval od středověku místo, kde se trestali nepoctivci. Pranýř se většinou nacházel uprostřed náměstí. Kromě pranýře zde byla radnice, kostel a kašna. Pranýř se považoval za místo hanby, trestaný zde měl zažívat utrpení a měl být ponižován. Jednalo se o dřevěný sloup nebo klec, později byly budovány kamenné sloupy.
Odsouzení byli k pranýři poutáni řetězy a jejich okolí je mohlo urážet, vysmívat se jim, plivat na ně, někdy i bít. Pranýř byl trestem za drobné krádeže nebo trestem pro nepoctivé obchodníky a řemeslníky. Podobně se trestaly i neposlušné a hádavé ženy. Na pranýři se i mučilo nebo se udělovaly výprasky.

Význam slova, termín, co je to Pranýř? Odborný výraz, definice slova Pranýř. Co znamená pojem Pranýř z kategorie Právo?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Pranýř patří do kategorie Právo

Klíčová slova: význam slova, formulace, synonymum, význam pojmu, termín, Právo, vysvětlení, informace, wiki, přesný význam, slovo, co to je, co znamená, popis, Pranýř, Právo

Ve Wikipedii se o termínu Pranýř píše následující

Pranýř byl ve středověku a raném novověku místem uprostřed náměstí, kde byli trestáni nepoctiví občané.

Text převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Pranýř? resp. jaký je význam slova Pranýř? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pranýř, odpověď na dotaz co je to Pranýř?. Víte např. kdo to je Marxista? Znáte a víte kdo je Silvie Dymáková? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Právo). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.