Co je to?
Výraz, termín, definice slova Koronarografie. Co znamená odborný pojem Koronarografie z kategorie Lékařství?

Co je to Koronarografie? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Koronarografie

Pod tajemným názvem koronarografie, nebo též angiografie srdce, se skrývá vyšetření, při němž se zobrazují věnčité (koronární) tepny za účelem jejich zhodnocení. Jejich zobrazení se provádí za pomoci kontrastní látky a rentgenového záření.
Nejčastějším důvodem takového vyšetření je podezření na zúžení nebo uzavření věnčitých cév. Koronografie je invazivní vyšetření, takže je spojena s určitými zdravotními rizika, a proto je spojena s kratší hospitalizací.
Koronografie vznikla v šedesátých letech dvacátého století a navazuje na katetrizaci, kterou provedl roku 1929 Werner Forssmann.


Co je to Koronarografie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Koronarografie. Co znamená odborný pojem Koronarografie z kategorie Lékařství?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Koronarografie se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: definice pojmu, Lékařství, pojem, lexikon, synonymum, heslo, význam slova, význam pojmu, Koronarografie, definice, odborné názvosloví, slovo, slovník, popis, termín, odborný výraz, terminologie, formulace


Pojem Koronarografie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Koronarografie

Vyhledat termín Koronarografie na Google.cz

Najít termín Koronarografie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Koronarografie ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Koronarografie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Koronarografie ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Koronarografie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Koronarografie například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve Wikipedii, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Koronarografie? resp. jaká je definice slova Koronarografie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Koronarografie, odpověď na dotaz co je to Koronarografie?. Víte např. kdo to je Soumař? Znáte a víte kdo je Krampus? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Lékařství). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem