Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Alkohol. Co znamená pojem Alkohol z kategorie Chemie?

Co to je Alkohol? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Alkohol?

Alkohol je označení pro derivát uhlovodíku. Jedná se o organickou sloučeninu s širokým využitím, zvláště v chemii a různých druzích průmyslu. Existuje více druhů alkoholu, k nejznámějším a nejvyužívanějším patří ethanol, se kterým se lze setkat například v palivech, potravinářství či kosmetice.
Alkohol může mít i přírodní původ, často je získáván při kvašení. Mnoho alkoholů má však negativní účinky a patří mezi jedy. Známý je například prudce jedovatý methanol.

Význam slova, termín, co je to Alkohol? Odborný termín, výraz, slovo Alkohol. Co znamená pojem Alkohol z kategorie Chemie?

Texty mohou obsahovat chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Alkohol) můžete sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Alkohol je v kategorii Chemie

Co znamená pojem Alkohol? Výraz, definice slova z Wikipedie

Ethanol (mimo chemii dle PČP etanol), nebo ethylalkohol (hovorově špiritus či alkohol) je druhý nejnižší alkohol. Jde o bezbarvou kapalinu ostré, ale ve zředění příjemné alkoholické vůně, která je základní součástí alkoholických nápojů. Je snadno zápalný a je proto klasifikován jako hořlavina 1. třídy.

Definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz

Klíčová slova: co to je, definice, slovník, Alkohol, formulace, Chemie, synonymum, co znamená, přesný význam, informace, Chemie, význam pojmu, pojem, heslo, význam slova

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Alkohol? resp. jaký je význam slova Alkohol? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alkohol, odpověď na dotaz co je to Alkohol?. Víte např. kdo to je Numismatik? Znáte a víte kdo je Angiolog? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Chemie). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?