Co je to?
Výraz, termín, definice slova Operační paměť. Co znamená odborný pojem Operační paměť z kategorie Hardware?

Co je to Operační paměť? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Operační paměť?

Operační paměť je vnitřní paměť počítače, která se využívá k dočasnému uchování těch informací, se kterými uživatel právě pracuje. Neslouží k dlouhodobému uchovávání dat, po vypnutí počítače se tato paměť vždy smaže.
Důležitá je kapacita operační paměti, udávaná většinou v GB. Čím více operační paměti má počítač, tím více programů můžete najednou používat. Nejnáročnější na kapacitu operační paměti bývají počítačové hry, operační systém a také webový prohlížeč.

Význam slova, termín, co je to Operační paměť? Výraz, termín, definice slova Operační paměť. Co znamená odborný pojem Operační paměť z kategorie Hardware?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Operační paměť? Potom se o definici podělte se známými na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Operační paměť se nachází v kategorii Hardware

Co znamená pojem Operační paměť? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Operační, vnitřní neboli hlavní paměť počítače (anglicky main memory) je paměť umožňující čtení i zápis používaná pro dočasné uložení zpracovávaných dat a spuštěných programů.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: Hardware, popis, co znamená, heslo, definice, synonymum, popis, přesný výraz, význam slova, Operační paměť, co to je, slovo, termín, informace, význam pojmu

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co to je Operační paměť? resp. jaký je přesný význam slova Operační paměť? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Operační paměť, odpověď na dotaz co je to Operační paměť?. Víte např. kdo to je Génius? Znáte a víte kdo je Závozník? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste proto termín Operační paměť hledat i v jiných kategoriích (než Hardware) Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.