Co je to?
Výraz, termín, definice slova Operační paměť. Co znamená odborný pojem Operační paměť z kategorie Hardware?

Co je to Operační paměť? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Operační paměť

Operační paměť je vnitřní paměť počítače, která se využívá k dočasnému uchování těch informací, se kterými uživatel právě pracuje. Neslouží k dlouhodobému uchovávání dat, po vypnutí počítače se tato paměť vždy smaže.
Důležitá je kapacita operační paměti, udávaná většinou v GB. Čím více operační paměti má počítač, tím více programů můžete najednou používat. Nejnáročnější na kapacitu operační paměti bývají počítačové hry, operační systém a také webový prohlížeč.

Význam slova, termín, co je to Operační paměť? Výraz, termín, definice slova Operační paměť. Co znamená odborný pojem Operační paměť z kategorie Hardware?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet se známými na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Operační paměť je v sekci Hardware

Klíčová slova: formulace, význam pojmu, pojem, wiki, Operační paměť, popis, synonymum, slovník, co to je, informace, Hardware, co znamená, přesný význam, termín, vysvětlení, Operační paměť

Co znamená pojem Operační paměť? Výraz, definice slova z Wikipedie

Operační, vnitřní neboli hlavní paměť počítače (anglicky main memory) je paměť umožňující čtení i zápis používaná pro dočasné uložení zpracovávaných dat a spuštěných programů.

Definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Operační paměť? resp. jaký je význam slova Operační paměť? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Operační paměť, odpověď na dotaz co je to Operační paměť?. Víte např. kdo to je Jakub Szántó? Znáte a víte kdo je Cheater? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Operační paměť hledat i v jiných kategoriích (než Hardware) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.