Co je to?
Výraz, termín, definice slova Operační paměť. Co znamená odborný pojem Operační paměť z kategorie Hardware?

Co je to Operační paměť? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Operační paměť

Operační paměť je vnitřní paměť počítače, která se využívá k dočasnému uchování těch informací, se kterými uživatel právě pracuje. Neslouží k dlouhodobému uchovávání dat, po vypnutí počítače se tato paměť vždy smaže.
Důležitá je kapacita operační paměti, udávaná většinou v GB. Čím více operační paměti má počítač, tím více programů můžete najednou používat. Nejnáročnější na kapacitu operační paměti bývají počítačové hry, operační systém a také webový prohlížeč.

Význam slova, termín, co je to Operační paměť? Výraz, termín, definice slova Operační paměť. Co znamená odborný pojem Operační paměť z kategorie Hardware?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Operační paměť s přáteli a kamarády na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Operační paměť se nachází v sekci Hardware

Klíčová slova: co to je, popis, wiki, Operační paměť, Hardware, informace, pojem, slovník, přesný výraz, vysvětlení, přesný význam, co znamená, význam, význam slova, heslo, formulace

Co označuje termín Operační paměť? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Operační, vnitřní neboli hlavní paměť počítače (anglicky main memory) je paměť umožňující čtení i zápis používaná pro dočasné uložení zpracovávaných dat a spuštěných programů.

Uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Operační paměť? resp. co vlastně znamená slovo Operační paměť? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Operační paměť, odpověď na dotaz co je to Operační paměť?. Víte např. kdo to je Pokrytec? Znáte a víte kdo je Cheater? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Operační paměť i v jiných kategoriích (než Hardware). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.