Co je to?
Definice odborného termínu, slova Burka. Co znamená pojem Burka z kategorie Náboženství?

Co je to Burka? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Burka?

Burka patří k muslimským oděvům pro ženy. Jedná se o svrchní část oblečení, kterou si žena zakrývá celé tělo při pobytu na veřejnosti. Burku si žena může svléknout při vstupu do mešity nebo ve své domácnosti. Nošení burky nařizují náboženské zvyklosti, údajně ji nařizuje korán. Jedná se však pouze o jeden z výkladů. Pod burkou se nosí obvyklé všední oblečení.
Na Blízkém Východě je nošení tohoto oděvu obvyklé, v mnoha státech hrozí ženám bez burek potrestání. Naopak ve vyspělých zemích je burka zakázána, protože identitu takto oblečeného člověka nelze rozpoznat.

Význam slova, termín, co je to Burka? Definice odborného termínu, slova Burka. Co znamená pojem Burka z kategorie Náboženství?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Burka? Potom se o definici podělte se známými na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Burka se nachází v kategorii Náboženství

Klíčová slova: Burka, Náboženství, popis, co znamená, vysvětlení, synonymum, pojem, co to je, wiki, definice, slovo, význam, heslo, význam pojmu, slovník, formulace

Co označuje termín Burka? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Burka je svrchní vrstva oděvu ženy, určená pro zakrytí celého těla na veřejnosti. Svléká se, až když se žena vrátí domů, nebo vstoupí do svatyně. Burka se používá v prvé řadě z náboženských důvodů. Některé směry islámu považují burku za minimum patřičného (cudného) oděvu ženy na veřejnosti - jde ale o vlastní (a vzhledem k islámu jako celku de facto extrémní) výklad koránu (ten v tomto směru není tak jednoznačný). Burka se obléká na běžné denní oblečení.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Burka? resp. jaký je význam pojmu Burka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Burka, odpověď na dotaz co je to Burka?. Víte např. kdo to je Fyzioterapeut? Znáte a víte kdo je Ženista? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Náboženství). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?