Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Nacionalismus. Co znamená pojem Nacionalismus z kategorie Politika?

Co to je Nacionalismus? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Nacionalismus?

Nacionalismus je jednou z novějších ideologií, označovaných jako kolektivní. Užívá se i výraz národovectví. Nacionalismus vznikl v 18. století a k jeho hlavnímu rozvoji došlo v 19. století.
Předchůdcem nacionalismu byl patriotismus, ale nacionalismus se vyvíjel jiným směrem – je založen především na národu a národní identitě. Jeho podstatou je uvědomění si příslušnosti k národu, ze kterého člověk pochází, a vymezování se vůči národům jiným. Existuje více různých definicí nacionalismu, některé si mohou i odporovat.

Význam slova, termín, co je to Nacionalismus? Odborný termín, výraz, slovo Nacionalismus. Co znamená pojem Nacionalismus z kategorie Politika?

Uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Nacionalismus? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Nacionalismus je v kategorii Politika

Klíčová slova: pojem, wiki, formulace, slovník, přesný význam, definice, synonymum, význam, termín, popis, Politika, co znamená, Politika, vysvětlení, informace

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Nacionalismus? resp. co je to Nacionalismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nacionalismus, odpověď na dotaz co je to Nacionalismus?. Víte např. kdo to je Kacíř? Znáte a víte kdo je Protestant? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Politika. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.