Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Nacionalismus. Co znamená pojem Nacionalismus z kategorie Politika?

Co to je Nacionalismus? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Nacionalismus?

Nacionalismus je jednou z novějších ideologií, označovaných jako kolektivní. Užívá se i výraz národovectví. Nacionalismus vznikl v 18. století a k jeho hlavnímu rozvoji došlo v 19. století.
Předchůdcem nacionalismu byl patriotismus, ale nacionalismus se vyvíjel jiným směrem – je založen především na národu a národní identitě. Jeho podstatou je uvědomění si příslušnosti k národu, ze kterého člověk pochází, a vymezování se vůči národům jiným. Existuje více různých definicí nacionalismu, některé si mohou i odporovat.

Význam slova, termín, co je to Nacionalismus? Odborný termín, výraz, slovo Nacionalismus. Co znamená pojem Nacionalismus z kategorie Politika?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s blízkými na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Nacionalismus patří do sekce Politika

Klíčová slova: Nacionalismus, přesný význam, slovník, význam pojmu, přesný výraz, co znamená, co to je, Politika, popis, pojem, termín, slovo, význam, vysvětlení, informace, heslo

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Nacionalismus? resp. jaký je přesný význam slova Nacionalismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nacionalismus, odpověď na dotaz co je to Nacionalismus?. Víte např. kdo to je Leona Machálková? Znáte a víte kdo je Zikmund? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Politika). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.