Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Nacionalismus. Co znamená pojem Nacionalismus z kategorie Politika?

Co to je Nacionalismus? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Nacionalismus?

Nacionalismus je jednou z novějších ideologií, označovaných jako kolektivní. Užívá se i výraz národovectví. Nacionalismus vznikl v 18. století a k jeho hlavnímu rozvoji došlo v 19. století.
Předchůdcem nacionalismu byl patriotismus, ale nacionalismus se vyvíjel jiným směrem – je založen především na národu a národní identitě. Jeho podstatou je uvědomění si příslušnosti k národu, ze kterého člověk pochází, a vymezování se vůči národům jiným. Existuje více různých definicí nacionalismu, některé si mohou i odporovat.

Význam slova, termín, co je to Nacionalismus? Odborný termín, výraz, slovo Nacionalismus. Co znamená pojem Nacionalismus z kategorie Politika?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Nacionalismus s přáteli a kamarády na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Nacionalismus je v kategorii Politika

Klíčová slova: termín, popis, heslo, slovo, význam pojmu, synonymum, formulace, co znamená, přesný výraz, pojem, co to je, popis, význam slova, význam, slovník

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Nacionalismus? resp. co znamená slovo Nacionalismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nacionalismus, odpověď na dotaz co je to Nacionalismus?. Víte např. kdo to je Kacíř? Znáte a víte kdo je Protestant? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Nacionalismus v jiné sekci než Politika. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.