Co je to?
Definice odborného termínu, slova Lyrika. Co znamená pojem Lyrika z kategorie Literatura?

Co je to Lyrika? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Lyrika

Lyrika patří k základním druhům literatury (epika, lyrika, drama). Vyjadřuje nálady a vnitřní pocity autora. Lyrické dílo nemá děj, soustředí se na myšlenky a úvahy autora. Události nejsou časově řazené, může probíhat i více časových rovin souběžně. Lyrika často využívá monolog a první osobu.
Jazyk lyriky je velice bohatý, často se využívají nejrůznější obrazné prostředky. Původ slova lyrika je řecký, jednalo se o veršované zpěvy, které byly doprovázeny hrou na lyru.

Význam slova, termín, co je to Lyrika? Definice odborného termínu, slova Lyrika. Co znamená pojem Lyrika z kategorie Literatura?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Lyrika se známými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Lyrika je v kategorii Literatura

Klíčová slova: popis, slovo, Literatura, vysvětlení, co to je, význam, formulace, Literatura, definice, přesný výraz, co znamená, termín, wiki, přesný význam, Lyrika, Lyrika

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Lyrika?

Lyrika nemá děj, je to druh poezie vyslovující subjektivní básníkovy pocity, jeho úvahy, myšlenky a nálady, upřednostňující monologické vyjádření v první osobě. Lyrika nezachycuje časovou následnost událostí, své téma rozvíjí v časově souběžných obrazech. Lyrika většinou neobsahuje děj, byť může obsahovat některé epické prvky jako jsou náznak děje, postava a prostředí.

Text pochází z webového projektu Wikipedia.cz

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Lyrika? resp. jaký je přesný význam slova Lyrika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lyrika, odpověď na dotaz co je to Lyrika?. Víte např. kdo to je Páže? Znáte a víte kdo je Michaela Maurerová? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Literatura. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.