Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Obecné ohrožení. Co znamená pojem Obecné ohrožení z kategorie Právo?

Co to je Obecné ohrožení? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Obecné ohrožení?

Obecné ohrožení je druh trestného činu, který je jmenován v trestním zákoníku. Označován je takto takový čin, který mohl být spáchán z nedbalosti nebo také úmyslně. Pachatel obecného ohrožení vystaví lidi nebezpečí smrti či těžké újmy na zdraví.
Může jít také o velkou a ohrožující škodu na cizím majetku, jako je způsobení živelné pohromy, neoprávněné nebo nesprávné použití nebezpečných látek a podobně. Za tento čin může být pachatel odsouzen k odnětí svobody od jednoho roku až po výjimečný trest.

Význam slova, termín, co je to Obecné ohrožení? Odborný termín, výraz, slovo Obecné ohrožení. Co znamená pojem Obecné ohrožení z kategorie Právo?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kamarády na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Obecné ohrožení patří do kategorie Právo

Klíčová slova: wiki, Obecné ohrožení, význam, Obecné ohrožení, přesný výraz, definice, význam pojmu, pojem, Právo, slovo, termín, co znamená, Právo, slovník, synonymum, heslo

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Obecné ohrožení? resp. co se přesně ukrývá za slovem Obecné ohrožení? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Obecné ohrožení, odpověď na dotaz co je to Obecné ohrožení?. Víte např. kdo to je Introvert? Znáte a víte kdo je Zběh? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Právo. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.