Co je to?
Definice výrazu CO2. Co znamená odborný pojem CO2 z kategorie Chemie?

Co to je CO2? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu CO2?

CO2 je zkratka pro oxid uhličitý (dříve se používal pojem kysličník uhličitý). Jedná se o bezbarvý plyn bez zápachu, který se v malém množství vyskytuje v atmosféře kde vytváří tzv. skleníkový efekt. Jeho množství vzrůstá kvůli průmyslu, zemědělství i kvůli sopečným výbuchům. S oxidem uhličitým se běžně setkáme v sycených (perlivých) nápojích. Oxid uhličitý má široké využití také v chemickém průmyslu.

Význam slova, termín, co je to CO2? Definice výrazu CO2. Co znamená odborný pojem CO2 z kategorie Chemie?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text CO2 s kamarády na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín CO2 se nachází v sekci Chemie

Co znamená pojem CO2? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Oxid uhličitý (dříve kysličník uhličitý) je bezbarvý plyn bez chuti a zápachu; při vyšších koncentracích může mít v ústech slabě nakyslou chuť. Je těžší než vzduch. V pevném skupenství je znám také jako suchý led.

Jeho molekula je tvořena jedním atomem uhlíku a dvěma atomy kyslíku.

Text pochází z webového projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: přesný výraz, definice, slovo, Chemie, wiki, význam, termín, heslo, význam slova, CO2, popis, vysvětlení, informace, přesný význam, co to je

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice slova CO2? resp. co znamená CO2? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu CO2, odpověď na dotaz co je to CO2?. Víte např. kdo to je Trapper? Znáte a víte kdo je Kulak? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Chemie). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?