Co je to?
Definice výrazu CO2. Co znamená odborný pojem CO2 z kategorie Chemie?

Co to je CO2? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu CO2

CO2 je zkratka pro oxid uhličitý (dříve se používal pojem kysličník uhličitý). Jedná se o bezbarvý plyn bez zápachu, který se v malém množství vyskytuje v atmosféře kde vytváří tzv. skleníkový efekt. Jeho množství vzrůstá kvůli průmyslu, zemědělství i kvůli sopečným výbuchům. S oxidem uhličitým se běžně setkáme v sycených (perlivých) nápojích. Oxid uhličitý má široké využití také v chemickém průmyslu.

Význam slova, termín, co je to CO2? Definice výrazu CO2. Co znamená odborný pojem CO2 z kategorie Chemie?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (CO2) můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo CO2 patří do sekce Chemie

Co znamená pojem CO2? Definice slova, termínu z Wikipedie

Oxid uhličitý (dříve kysličník uhličitý) je bezbarvý plyn bez chuti a zápachu; při vyšších koncentracích může mít v ústech slabě nakyslou chuť. Je těžší než vzduch. V pevném skupenství je znám také jako suchý led.

Jeho molekula je tvořena jedním atomem uhlíku a dvěma atomy kyslíku.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: termín, co to je, synonymum, přesný význam, význam, wiki, heslo, popis, význam pojmu, význam slova, co znamená, formulace, slovo, popis, vysvětlení

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: co to je CO2? resp. jaký je přesný význam slova CO2? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu CO2, odpověď na dotaz co je to CO2?. Víte např. kdo to je Trapper? Znáte a víte kdo je Kulak? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Chemie). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?