Co je to?
Definice výrazu, termínu Copyright. Co znamená odborný pojem Copyright z kategorie Právo?

Co je to Copyright? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Copyright?

Copyright je specifická značka, kterou se dává na vědomí, že dílo podléhá duševnímu vlastnictví. Copyright law, tedy autorské právo, je odvětví práva, které se zabývá právními vztahy uživatelů a tvůrců autorských děl k příslušným dílům. Tradičním symbolem copyrightu je v dnešní době písmeno C v kroužku.
Z historického hlediska mají copyrighty kořeny ve středověku, kdy panovník mohl rozhodnout o speciálním režimu pro osobu autora. Současná úprava autorského práva podléhá kritice, kdy je odmítána jako vytváření monopolů.

Význam slova, termín, co je to Copyright? Definice výrazu, termínu Copyright. Co znamená odborný pojem Copyright z kategorie Právo?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Copyright s kolegy na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Copyright je v kategorii Právo

Klíčová slova: formulace, termín, informace, popis, význam, Copyright, definice, wiki, Právo, význam pojmu, co znamená, popis, význam slova

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Copyright? resp. co znamená slovo Copyright? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Copyright, odpověď na dotaz co je to Copyright?. Víte např. kdo to je Skřet? Znáte a víte kdo je Alex Mynářová? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Právo. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.