Co je to?
Výraz, termín, definice slova Geriatrie. Co znamená odborný pojem Geriatrie z kategorie Lékařství?

Co je to Geriatrie? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Geriatrie?

Geriatrie, jinak též klinická gerontologie, je lékařské odvětví zaměřené na diagnostiku a léčení starších lidí.

Význam slova, termín, co je to Geriatrie? Výraz, termín, definice slova Geriatrie. Co znamená odborný pojem Geriatrie z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s kolegy na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Geriatrie se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: slovník, Lékařství, přesný význam, definice, přesný výraz, význam, wiki, formulace, význam slova, popis, termín, slovo, heslo, Geriatrie, význam pojmu, synonymum

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Geriatrie?

Geriatrie je jednak synonymum pojmu klinická gerontologie, jednak označení specializačního lékařského oboru (v ČR od r. 1983). Etymologicky je pojem odvozen od řeckého gerón (starý člověk) a iatró (léčím), anglické označení: geriatrics. Obor se zabývá problematikou zdravotního a funkčního stavu ve stáří, zvláštnostmi chorob, jejich diagnostikování a léčení u starých lidí. Obor vychází z vnitřního lékařství, které obohacuje především poznatky neurologie, psychiatrie, fyzioterapie, ergoterapie a ošetřovatelství. Geriatrická práce je typicky týmová a vychází z komplexního geriatrického hodnocení pacienta (comprehensive geriatric assessment, CGA).

Uvedené vysvětlení pojmu bylo převzato z webu Wikipedia.cz

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Geriatrie? resp. jaký je přesný význam slova Geriatrie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Geriatrie, odpověď na dotaz co je to Geriatrie?. Víte např. kdo to je František Josef I? Znáte a víte kdo je Modelka? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Lékařství). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?