Co je to?
Výraz, termín, definice slova Geriatrie. Co znamená odborný pojem Geriatrie z kategorie Lékařství?

Co je to Geriatrie? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Geriatrie?

Geriatrie, jinak též klinická gerontologie, je lékařské odvětví zaměřené na diagnostiku a léčení starších lidí.

Význam slova, termín, co je to Geriatrie? Výraz, termín, definice slova Geriatrie. Co znamená odborný pojem Geriatrie z kategorie Lékařství?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Geriatrie sdílet s vašimi kamarády na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Geriatrie patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: význam, přesný výraz, termín, heslo, definice, slovo, pojem, slovník, přesný význam, synonymum, Lékařství, význam pojmu, Geriatrie, informace, popis, wiki

Ve Wikipedii se o termínu Geriatrie píše následující

Geriatrie je jednak synonymum pojmu klinická gerontologie, jednak označení specializačního lékařského oboru (v ČR od r. 1983). Etymologicky je pojem odvozen od řeckého gerón (starý člověk) a iatró (léčím), anglické označení: geriatrics. Obor se zabývá problematikou zdravotního a funkčního stavu ve stáří, zvláštnostmi chorob, jejich diagnostikování a léčení u starých lidí. Obor vychází z vnitřního lékařství, které obohacuje především poznatky neurologie, psychiatrie, fyzioterapie, ergoterapie a ošetřovatelství. Geriatrická práce je typicky týmová a vychází z komplexního geriatrického hodnocení pacienta (comprehensive geriatric assessment, CGA).

Text převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Geriatrie? resp. jaká je definice termínu Geriatrie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Geriatrie, odpověď na dotaz co je to Geriatrie?. Víte např. kdo to je Sámo? Znáte a víte kdo je Modelka? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Geriatrie hledat i v jiných kategoriích (než Lékařství) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?