Co je to?
Výraz, termín, definice slova Geriatrie. Co znamená odborný pojem Geriatrie z kategorie Lékařství?

Co je to Geriatrie? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Geriatrie?

Geriatrie, jinak též klinická gerontologie, je lékařské odvětví zaměřené na diagnostiku a léčení starších lidí.

Význam slova, termín, co je to Geriatrie? Výraz, termín, definice slova Geriatrie. Co znamená odborný pojem Geriatrie z kategorie Lékařství?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Geriatrie můžete samozřejmě sdílet s blízkými na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Geriatrie je v sekci Lékařství

Klíčová slova: formulace, synonymum, význam pojmu, význam, termín, co znamená, pojem, co to je, přesný význam, Lékařství, heslo, popis, Geriatrie, přesný výraz, Lékařství, Geriatrie

Co znamená pojem Geriatrie? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Geriatrie je jednak synonymum pojmu klinická gerontologie, jednak označení specializačního lékařského oboru (v ČR od r. 1983). Etymologicky je pojem odvozen od řeckého gerón (starý člověk) a iatró (léčím), anglické označení: geriatrics. Obor se zabývá problematikou zdravotního a funkčního stavu ve stáří, zvláštnostmi chorob, jejich diagnostikování a léčení u starých lidí. Obor vychází z vnitřního lékařství, které obohacuje především poznatky neurologie, psychiatrie, fyzioterapie, ergoterapie a ošetřovatelství. Geriatrická práce je typicky týmová a vychází z komplexního geriatrického hodnocení pacienta (comprehensive geriatric assessment, CGA).

Popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Geriatrie? resp. co znamená výraz Geriatrie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Geriatrie, odpověď na dotaz co je to Geriatrie?. Víte např. kdo to je Antropolog? Znáte a víte kdo je Modelka? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Geriatrie i v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?