Co je to?
Definice výrazu, termínu Romance. Co znamená odborný pojem Romance z kategorie Literatura?

Co je to Romance? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Romance?

Lyricko-epická báseň, literární žánr spojující prvky lyriky, básníkových pocitů, úvah, myšlenek a nálad s epikou, poezií vyznačující se určitým dějem. Častým tématem romance bývá láska a nemusí to být jenom láska mezi lidmi, ale také například k vlasti nebo národu. V porovnání s baladami ale romance nemá tragický děj.

Význam slova, termín, co je to Romance? Definice výrazu, termínu Romance. Co znamená odborný pojem Romance z kategorie Literatura?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Romance s vašimi přáteli na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Romance patří do kategorie Literatura

Klíčová slova: význam, přesný význam, význam pojmu, Literatura, informace, přesný výraz, slovo, wiki, popis, význam slova, Romance, co to je, vysvětlení, co znamená, heslo, synonymum

Ve Wikipedii se o heslu Romance dozvíte následující

Romance jako literární žánr je lyricko-epická báseň, většinou o lásce (nejenom mezi lidmi, ale i k vlasti, národu, atd). Na rozdíl od balad nemá pochmurný nebo tragický děj.

Romance v hudbě představuje obvykle volnou lyrickou hudební skladbu.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Romance? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Romance? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Romance, odpověď na dotaz co je to Romance?. Víte např. kdo to je Squater? Znáte a víte kdo je Edvard Beneš? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Literatura Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.