Co je to?
Definice výrazu, termínu CRP. Co znamená odborný pojem CRP z kategorie Chemie?

Co je to CRP? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu CRP

CRP je zkratka pro C – reaktivní protein. Tento protein je příznakem zánětu a značí riziko aterosklerózy. Při rozboru se sleduje jeho koncentrace. Ta je důležitá pro rozhodnutí, zda pro léčbu použít antibiotika. Díky sledování hodnot CRP lze odhalit včas i riziko pooperační infekce. Vzrůstající hodnoty CRP mohou naznačovat i infarkt myokardu.
Obecně zvýšené hodnoty CRP znamenají přítomnost zánětu v organismu. Normální hodnoty CRP dospělého člověka jsou v rozmezí 0,07 – 8,2 mg/l.

Význam slova, termín, co je to CRP? Definice výrazu, termínu CRP. Co znamená odborný pojem CRP z kategorie Chemie?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova CRP sdílet s kolegy na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo CRP patří do sekce Chemie

Co znamená pojem CRP? Definice slova, termínu z Wikipedie

C-reaktivní protein (CRP) je protein hrající roli opsoninu, který se stanovuje v séru, neboť je jedním z nejdůležitějších reaktantů akutní fáze. Tento lektin, jehož molekula má pět podjednotek(pentraxin), z nichž každá váže dva ionty vápníku, své jméno získal díky tomu, že precipituje s tzv. C-polysacharidem pneumokoků.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: slovník, informace, heslo, pojem, definice, Chemie, slovo, popis, vysvětlení, co znamená, synonymum, význam slova, co to je, přesný význam, wiki

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co to je CRP? resp. jaký je přesný význam slova CRP? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu CRP, odpověď na dotaz co je to CRP?. Víte např. kdo to je Feministka? Znáte a víte kdo je Hacker? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu CRP i v jiných kategoriích (než Chemie). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.