Co je to?
Definice výrazu, termínu CRP. Co znamená odborný pojem CRP z kategorie Chemie?

Co je to CRP? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu CRP?

CRP je zkratka pro C – reaktivní protein. Tento protein je příznakem zánětu a značí riziko aterosklerózy. Při rozboru se sleduje jeho koncentrace. Ta je důležitá pro rozhodnutí, zda pro léčbu použít antibiotika. Díky sledování hodnot CRP lze odhalit včas i riziko pooperační infekce. Vzrůstající hodnoty CRP mohou naznačovat i infarkt myokardu.
Obecně zvýšené hodnoty CRP znamenají přítomnost zánětu v organismu. Normální hodnoty CRP dospělého člověka jsou v rozmezí 0,07 – 8,2 mg/l.

Význam slova, termín, co je to CRP? Definice výrazu, termínu CRP. Co znamená odborný pojem CRP z kategorie Chemie?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova CRP můžete samozřejmě sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz CRP je v sekci Chemie

Klíčová slova: informace, přesný význam, Chemie, význam slova, Chemie, přesný výraz, co znamená, pojem, význam pojmu, definice, popis, formulace, slovo, termín, heslo, wiki

Co označuje termín CRP? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

C-reaktivní protein (CRP) je protein hrající roli opsoninu, který se stanovuje v séru, neboť je jedním z nejdůležitějších reaktantů akutní fáze. Tento lektin, jehož molekula má pět podjednotek(pentraxin), z nichž každá váže dva ionty vápníku, své jméno získal díky tomu, že precipituje s tzv. C-polysacharidem pneumokoků.

Definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu CRP? resp. jaký je přesný význam slova CRP? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu CRP, odpověď na dotaz co je to CRP?. Víte např. kdo to je Alláh? Znáte a víte kdo je Feministka? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Chemie. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.