Co je to?
Definice výrazu, termínu CRP. Co znamená odborný pojem CRP z kategorie Chemie?

Co je to CRP? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova CRP?

CRP je zkratka pro C – reaktivní protein. Tento protein je příznakem zánětu a značí riziko aterosklerózy. Při rozboru se sleduje jeho koncentrace. Ta je důležitá pro rozhodnutí, zda pro léčbu použít antibiotika. Díky sledování hodnot CRP lze odhalit včas i riziko pooperační infekce. Vzrůstající hodnoty CRP mohou naznačovat i infarkt myokardu.
Obecně zvýšené hodnoty CRP znamenají přítomnost zánětu v organismu. Normální hodnoty CRP dospělého člověka jsou v rozmezí 0,07 – 8,2 mg/l.

Význam slova, termín, co je to CRP? Definice výrazu, termínu CRP. Co znamená odborný pojem CRP z kategorie Chemie?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (CRP) můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem CRP patří do kategorie Chemie

Klíčová slova: synonymum, informace, heslo, význam pojmu, pojem, přesný výraz, význam slova, význam, přesný význam, definice, co znamená, slovo, formulace, vysvětlení, slovník, Chemie

Co označuje termín CRP? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

C-reaktivní protein (CRP) je protein hrající roli opsoninu, který se stanovuje v séru, neboť je jedním z nejdůležitějších reaktantů akutní fáze. Tento lektin, jehož molekula má pět podjednotek(pentraxin), z nichž každá váže dva ionty vápníku, své jméno získal díky tomu, že precipituje s tzv. C-polysacharidem pneumokoků.

Vyše uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to CRP? resp. co přesně znamená slovo CRP? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu CRP, odpověď na dotaz co je to CRP?. Víte např. kdo to je Tatar? Znáte a víte kdo je Feministka? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín CRP hledat i v jiných kategoriích (než Chemie) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.