Co je to?
Definice výrazu Řopík. Co znamená odborný pojem Řopík z kategorie Stavebnictví?

Co to je Řopík? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Řopík?

Řopík je lidové označení objektů lehkého opevnění, které byly v Československu budovány před druhou světovou válkou. Slovo řopík pochází ze zkratky ŘOP (Ředitelství opevňovacích prací), což byl úřad, který rozděloval zakázky na stavbu objektů externím stavebním firmám. Jako stavební materiál pro řopíky byl využíván železobeton. Pevnůstky byly budovány především v pohraničních oblastech a dodnes se jich mnoho dochovalo.

Význam slova, termín, co je to Řopík? Definice výrazu Řopík. Co znamená odborný pojem Řopík z kategorie Stavebnictví?

Chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Řopík? Pak se o ní podělte se známými na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Řopík je v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: popis, co znamená, informace, formulace, přesný význam, slovník, slovo, pojem, vysvětlení, co to je, Stavebnictví, význam pojmu, Řopík, Stavebnictví, Řopík, význam

Co znamená pojem Řopík? Definice slova, termínu z Wikipedie

Lehké opevnění vzor 37 (dobově lehké opevnění nového typu, lidově řopík) je železobetonová pevnůstka lehkého opevnění budovaného v rámci výstavby československého opevnění. Lidové označení „řopík“ vzniklo již v druhé polovině třicátých let podle zkratky ŘOP (Ředitelství opevňovacích prací). ŘOP výstavbu řídilo a zadávalo externím stavebním firmám.

Text definice pojmu byla převzat z projektu Wikipedia.cz

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Řopík? resp. co je to Řopík? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Řopík, odpověď na dotaz co je to Řopík?. Víte např. kdo to je Vratislav Kulhánek? Znáte a víte kdo je Sládek? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Stavebnictví). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.