Co je to?
Definice výrazu Řopík. Co znamená odborný pojem Řopík z kategorie Stavebnictví?

Co to je Řopík? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Řopík?

Řopík je lidové označení objektů lehkého opevnění, které byly v Československu budovány před druhou světovou válkou. Slovo řopík pochází ze zkratky ŘOP (Ředitelství opevňovacích prací), což byl úřad, který rozděloval zakázky na stavbu objektů externím stavebním firmám. Jako stavební materiál pro řopíky byl využíván železobeton. Pevnůstky byly budovány především v pohraničních oblastech a dodnes se jich mnoho dochovalo.

Význam slova, termín, co je to Řopík? Definice výrazu Řopík. Co znamená odborný pojem Řopík z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Řopík s přáteli a kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Řopík se nachází v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: slovník, Stavebnictví, slovo, popis, co to je, význam slova, Řopík, Stavebnictví, wiki, vysvětlení, definice, synonymum, význam, formulace, význam pojmu, termín

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Řopík?

Lehké opevnění vzor 37 (dobově lehké opevnění nového typu, lidově řopík) je železobetonová pevnůstka lehkého opevnění budovaného v rámci výstavby československého opevnění. Lidové označení „řopík“ vzniklo již v druhé polovině třicátých let podle zkratky ŘOP (Ředitelství opevňovacích prací). ŘOP výstavbu řídilo a zadávalo externím stavebním firmám.

Text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Řopík? resp. co přesně označuje termín Řopík? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Řopík, odpověď na dotaz co je to Řopík?. Víte např. kdo to je Karolína Plíšková? Znáte a víte kdo je Sládek? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Stavebnictví). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.