Co je to?
Výraz, termín, definice slova Koroze. Co znamená odborný pojem Koroze z kategorie Chemie?

Co je to Koroze? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Koroze

Koroze je pojem označující vzájemnou reakci mezi určitým materiálem a prostředím. Toto vzájemné ovlivňování je samovolné a jeho důsledkem bývá znehodnocení materiálu. Korodují především kovy, ale koroze postihuje i jiné materiály. Proces koroze mění vzhled materiálu nebo způsobuje rozpad.
Podle způsobu vzniku se může jednat o korozi chemickou nebo fyzikálně chemickou, podle prostředí bývá koroze rozdělována na atmosférickou, korozi v půdě, v kapalinách nebo plynech. Nejčastějším druhem koroze je koroze atmosférická.

Význam slova, termín, co je to Koroze? Výraz, termín, definice slova Koroze. Co znamená odborný pojem Koroze z kategorie Chemie?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Koroze? Potom se o definici podělte se známými na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Koroze se nachází v kategorii Chemie

Co znamená pojem Koroze? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Koroze je samovolné, postupné rozrušení kovů či nekovových organických i anorganických materiálů (např. hornin či plastů) vlivem chemické nebo elektrochemické reakce s okolním prostředím. Může probíhat v plynech, v kapalinách, ale i v zeminách či různých chemických látkách, které jsou s materiálem ve styku. Toto rozrušování se může projevovat rozdílně; od změny vzhledu až po úplný rozpad celistvosti.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: heslo, slovník, přesný výraz, význam pojmu, co to je, co znamená, popis, význam, pojem, Koroze, Chemie, Chemie, termín, vysvětlení, definice

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli co to je Koroze? resp. jaký je přesný význam slova Koroze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Koroze, odpověď na dotaz co je to Koroze?. Víte např. kdo to je Jan Lucemburský? Znáte a víte kdo je Emil Hácha? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Chemie). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.