Co je to?
Definice výrazu, termínu Populismus. Co znamená odborný pojem Populismus z kategorie Politika?

Co je to Populismus? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Populismus

Politický styl snažící se o získání velkého množství voličů. Zaštiťuje se tím, že chrání zájmy prostých lidí, aby nedošlo k jejich ohrožení. Prosazuje v diskusi témata, jež mají vzbuzovat emocionální reakce široké veřejnosti. Populismus se stává snahou získat přízeň nějaké skupiny lidí bez ohledu na to, o jakou jde věc. Populismus je podbízením se určité skupině.

Význam slova, termín, co je to Populismus? Definice výrazu, termínu Populismus. Co znamená odborný pojem Populismus z kategorie Politika?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Populismus patří do sekce Politika

Klíčová slova: definice, význam pojmu, termín, přesný význam, význam, heslo, slovo, přesný výraz, Politika, Populismus, pojem, synonymum, Politika, význam slova, co to je, formulace

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Populismus můžete dozvědět následující

Populismus (z latinského výrazu populus – lid) obecně platí, že populismus je úsilí o získání přízně bez ohledu na věc samu. V politice je populismus líbivá politika, prosazování líbivých postojů a činů. Jde o politickou doktrínu, která popisuje jednání, při kterém političtí aktéři proti sobě staví „lid“ a „elity“. Je tedy zaměřen proti elitářství.


Termíny populistický či populista také používají politické strany v pejorativním významu. Těmi haní své soupeře, které viní z prosazování rychlých a líbivých, ale těžko uskutečnitelných, řešení na složité socio-ekonomické problémy.

Uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Populismus? resp. co přesně označuje termín Populismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Populismus, odpověď na dotaz co je to Populismus?. Víte např. kdo to je David Bowie? Znáte a víte kdo je Druh? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Politika. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde