Co je to?
Definice výrazu, termínu Populismus. Co znamená odborný pojem Populismus z kategorie Politika?

Co je to Populismus? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Populismus?

Politický styl snažící se o získání velkého množství voličů. Zaštiťuje se tím, že chrání zájmy prostých lidí, aby nedošlo k jejich ohrožení. Prosazuje v diskusi témata, jež mají vzbuzovat emocionální reakce široké veřejnosti. Populismus se stává snahou získat přízeň nějaké skupiny lidí bez ohledu na to, o jakou jde věc. Populismus je podbízením se určité skupině.

Význam slova, termín, co je to Populismus? Definice výrazu, termínu Populismus. Co znamená odborný pojem Populismus z kategorie Politika?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Populismus s partnery, kolegy a kamarády na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Populismus je v kategorii Politika

Co znamená pojem Populismus? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Populismus (z latinského výrazu populus – lid) obecně platí, že populismus je úsilí o získání přízně bez ohledu na věc samu. V politice je populismus líbivá politika, prosazování líbivých postojů a činů. Jde o politickou doktrínu, která popisuje jednání, při kterém političtí aktéři proti sobě staví „lid“ a „elity“. Je tedy zaměřen proti elitářství.


Termíny populistický či populista také používají politické strany v pejorativním významu. Těmi haní své soupeře, které viní z prosazování rychlých a líbivých, ale těžko uskutečnitelných, řešení na složité socio-ekonomické problémy.

Text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz

Klíčová slova: termín, přesný výraz, přesný význam, wiki, co znamená, Populismus, vysvětlení, heslo, popis, definice, význam, co to je, význam slova

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Populismus? resp. jaká je definice termínu Populismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Populismus, odpověď na dotaz co je to Populismus?. Víte např. kdo to je Skaut? Znáte a víte kdo je Steve Jobs? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Politika U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde