Co je to?
Definice výrazu Rekuperace. Co znamená odborný pojem Rekuperace z kategorie Technika?

Co to je Rekuperace? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Rekuperace?

Rekuperace je označení procesu, při kterém se kinetická energie dopravního prostředku přeměňuje zpátky na elektrickou energii, kterou lze využit při brzdění. Při rekuperaci je zajištěna práce motoru takovým způsobem, aby se získaná energie mohla vrátit zpět do napájecí sítě, popřípadě byla uložena do některého ze zásobníků energie jako jsou akumulátory, setrvačníky a podobně.
Výhody rekuperace využívají nejen vozidla, ale také výtahy, posuvné pásy, eskalátory a různá zdvihadla.

Význam slova, termín, co je to Rekuperace? Definice výrazu Rekuperace. Co znamená odborný pojem Rekuperace z kategorie Technika?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Rekuperace s vašimi známými a kamarády na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Rekuperace se nachází v sekci Technika

Klíčová slova: co znamená, definice, pojem, význam pojmu, termín, význam slova, Rekuperace, heslo, přesný výraz, Technika, wiki, informace, popis, formulace, slovník, vysvětlení

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Rekuperace? resp. co je to Rekuperace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rekuperace, odpověď na dotaz co je to Rekuperace?. Víte např. kdo to je Vekslák? Znáte a víte kdo je Tereza Pergnerová? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Rekuperace i v jiných kategoriích (než Technika). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.