Co je to?
Výraz, termín, definice slova GPU. Co znamená odborný pojem GPU z kategorie Hardware?

Co je to GPU? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu GPU

GPU je zkratka pro graphic processing unit neboli procesor se speciální funkcí, který se nachází na grafické kartě nebo základní desce počítače. Hlavním úkolem GPU je zajistit grafické výpočty, které jsou nezbytné pro zobrazení dat uložených v operační paměti, a další druhy výpočtů. Tato data se pak ukazují na některém ze zobrazovacích zařízení.
GPU se konstruuje na míru podle potřeb uživatele a podle výkonu, který je požadován.


Co je to GPU? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova GPU. Co znamená odborný pojem GPU z kategorie Hardware?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to GPU? s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo GPU je v sekci Hardware

Klíčová slova: odborné názvosloví, Hardware, terminologie, význam slova, GPU, Hardware, informace, termín, pojem, wiki, definice, synonymum, slovo, heslo, co je to GPU?, význam, definice pojmu, popis


Pojem GPU je v kategorii Hardware, ilustrační obrázek

Co znamená pojem GPU? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

GPU (grafický procesor, anglicky graphic processing unit) je v informačních technologiích specializovaný mikroprocesor uvnitř počítače, telefonu a podobně. GPU zajišťuje rychlé grafické výpočty a změny obsahu videopaměti, které jsou posléze zobrazovány na monitoru. Moderní grafické procesory mohou být využívány i k jiným výpočtům, než pro zobrazování dat (například kryptoanalýza).

Další informační zdroje

Vyhledat výraz GPU ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem GPU ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo GPU ve Wikizdrojích

Hledat pojem GPU ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo GPU ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem GPU na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo GPU například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova GPU? resp. co znamená GPU? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu GPU, odpověď na dotaz co je to GPU?. Víte např. kdo to je Konzultant? Znáte a víte kdo je Čmaňa? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Hardware). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.