Co je to?
Odborný výraz, definice slova Čolek. Co znamená pojem Čolek z kategorie Příroda?

Co je to Čolek? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Čolek?

Čolek je druh obojživelníka o velikosti 5–10 cm. Samečci bývají větší a od samiček se liší i zabarvením, navíc mají po celé délce těla zvlněný hřeben. Čolek má menší končetiny a podlouhlou hlavu. Při pobytu ve vodě má hladkou kůži, nav suchu jemně zrnitou a suchou.
Rozmnožuje se ve vodě, klade vajíčka, ze kterých se líhnou larvy.
Čolek se živí drobným hmyzem, popřípadě vajíčky žab nebo červy. Žije i v blízkosti lidských obydlí, v parcích, lesích a na lukách.

Význam slova, termín, co je to Čolek? Odborný výraz, definice slova Čolek. Co znamená pojem Čolek z kategorie Příroda?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s přáteli a kamarády na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Čolek se nachází v sekci Příroda

Klíčová slova: co znamená, přesný výraz, vysvětlení, Čolek, slovo, význam slova, popis, význam pojmu, co to je, definice, Příroda, formulace, význam, Čolek, synonymum, pojem

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Čolek? resp. co vlastně znamená slovo Čolek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čolek, odpověď na dotaz co je to Čolek?. Víte např. kdo to je Upír? Znáte a víte kdo je Waldemar Matuška? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Příroda Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.