Co je to?
Definice výrazu Omeprazol. Co znamená odborný pojem Omeprazol z kategorie Lékařství?

Co to je Omeprazol? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Omeprazol

Omeprazol patří do skupiny léků, které snižují množství žaludeční kyseliny, působí tedy proti překyselení žaludku. Díky omeprazolu se žaludeční kyselina nedostane do žaludku a žaludeční kyselost se sníží.
Léky s omeprazolem se využívají všude tam, kde úspěšné léčbě brání právě vylučování žaludeční kyseliny, tedy např. u onemocnění žaludečních vředů, pálení žáhy, zánětů jícnu, žaludečních infekcí a dalších.

Význam slova, termín, co je to Omeprazol? Definice výrazu Omeprazol. Co znamená odborný pojem Omeprazol z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Omeprazol? Pak se o tuto stránku podělte s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Omeprazol je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: formulace, Lékařství, popis, přesný výraz, definice, co to je, význam pojmu, heslo, Omeprazol, slovník, wiki, informace, co znamená, pojem, přesný význam, Lékařství

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Omeprazol?

Omeprazol je inhibitor protonové pumpy používaný při poruchách trávení: žaludečních vředech, gastroezofageálním refluxu, gastrointestinálním refluxu, dyspepsii, laryngofaryngeálním refluxu a Zollinger–Ellisonově syndromu.

Text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Omeprazol? resp. co označuje slovo Omeprazol? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Omeprazol, odpověď na dotaz co je to Omeprazol?. Víte např. kdo to je Determinista? Znáte a víte kdo je Chiropraktik? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Omeprazol hledat i v jiných kategoriích (než Lékařství) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?