Co je to?
Definice výrazu Omeprazol. Co znamená odborný pojem Omeprazol z kategorie Lékařství?

Co to je Omeprazol? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Omeprazol

Omeprazol patří do skupiny léků, které snižují množství žaludeční kyseliny, působí tedy proti překyselení žaludku. Díky omeprazolu se žaludeční kyselina nedostane do žaludku a žaludeční kyselost se sníží.
Léky s omeprazolem se využívají všude tam, kde úspěšné léčbě brání právě vylučování žaludeční kyseliny, tedy např. u onemocnění žaludečních vředů, pálení žáhy, zánětů jícnu, žaludečních infekcí a dalších.

Význam slova, termín, co je to Omeprazol? Definice výrazu Omeprazol. Co znamená odborný pojem Omeprazol z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Omeprazol sdílejte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Omeprazol je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: význam pojmu, slovník, Omeprazol, formulace, význam, Lékařství, přesný výraz, Omeprazol, termín, popis, synonymum, co znamená, slovo, pojem, přesný význam, význam slova

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Omeprazol?

Omeprazol je inhibitor protonové pumpy používaný při poruchách trávení: žaludečních vředech, gastroezofageálním refluxu, gastrointestinálním refluxu, dyspepsii, laryngofaryngeálním refluxu a Zollinger–Ellisonově syndromu.

Uvedené vysvětlení pojmu bylo převzato z webu Wikipedia.cz

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Omeprazol? resp. co přesně označuje termín Omeprazol? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Omeprazol, odpověď na dotaz co je to Omeprazol?. Víte např. kdo to je Tonda Blaník? Znáte a víte kdo je Chiropraktik? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Lékařství. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?