Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Hláska. Co znamená pojem Hláska z kategorie Český jazyk?

Co to je Hláska? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Hláska

Nejjednodušší, základní jednotka zvuku řeči. Hlásku člověk tvoří proudem vzduchu, který vychází z plic do mluvidel, orgánů, v nichž se tvoří lidský hlas. Hlasivky mají za úkol poslat proud vzduchu z výdechu do ústní a nosní dutiny, kde se na podobě hlásky podílí i měkké a tvrdé patro, dásně, rty, zuby a jejich pohyb. Hláskou je konkrétní zvuk.

Význam slova, termín, co je to Hláska? Odborný termín, výraz, slovo Hláska. Co znamená pojem Hláska z kategorie Český jazyk?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Hláska? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Hláska patří do sekce Český jazyk

Klíčová slova: co znamená, formulace, slovník, popis, wiki, slovo, Hláska, přesný význam, co to je, definice, význam pojmu, význam, Hláska, vysvětlení, heslo, termín

Co znamená pojem Hláska? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Hláska je základní jednotka (segment) zvukové stránky řeči, kterou se zabývá fonetika a fonologie.
Při tvoření (artikulaci) hlásek vychází z plic vzduchový proud do hlasových orgánů (mluvidla), v nichž se vytváří lidský hlas. Z hlasivek postupuje výdechový proud do artikulačních orgánů (resonanční ústní, popř. nosní dutina, jazyk, měkké a tvrdé patro, dásně, zuby a rty).

Popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Hláska? resp. co znamená slovo Hláska? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hláska, odpověď na dotaz co je to Hláska?. Víte např. kdo to je Asasín? Znáte a víte kdo je Anděl? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Český jazyk U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?