Co je to?
Odborný výraz, definice slova Vrstevnice. Co znamená pojem Vrstevnice z kategorie Cestování?

Co je to Vrstevnice? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Vrstevnice?

Vrstevnice je pojmenování křivky, která v terénu i na mapě spojuje body stejné nadmořské výšky, která byla předem určena. Řadí se mezi izolinie. Na mapě se vrstevnice zakreslují s pravidelným výškovým rozdílem, který bývá označen v legendě mapy. Tam, kde se na mapě nacházejí vrstevnice blíže u sebe, je terén tvořen strmým svahem.
U některých křivek se uvádí nadmořská výška buď přímo u vrstevnice, nebo v rámu mapy.

Význam slova, termín, co je to Vrstevnice? Odborný výraz, definice slova Vrstevnice. Co znamená pojem Vrstevnice z kategorie Cestování?

Texty mohou obsahovat chyby. Text napsán pro Superia.cz

Tento text (Vrstevnice) můžete sdílet s blízkými na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Vrstevnice je v kategorii Cestování

Klíčová slova: Cestování, informace, pojem, Vrstevnice, co znamená, přesný význam, heslo, význam slova, přesný výraz, synonymum, slovo, termín, slovník, vysvětlení, popis

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Vrstevnice? resp. co znamená slovo Vrstevnice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vrstevnice, odpověď na dotaz co je to Vrstevnice?. Víte např. kdo to je Antikrist? Znáte a víte kdo je Eritrejec? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Cestování Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.