Co je to?
Definice výrazu Kaizen. Co znamená odborný pojem Kaizen z kategorie Filozofie?

Co to je Kaizen? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Kaizen

Firemní filozofie zaměřená na zlepšování výrobních procesů se na světlo světa dostala po skončení druhé světové války v japonských firmách. Hlavně se kaizen prosadil ve strojírenství a řízení podniků. Postupem času se tím nechalo ovlivnit i podnikání ve Spojených státech. Kaizen má pět základních elementů: disciplína, zlepšovací návrhy, týmový duch, nadstandartní morálka a kroužky kvality.

Význam slova, termín, co je to Kaizen? Definice výrazu Kaizen. Co znamená odborný pojem Kaizen z kategorie Filozofie?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Kaizen můžete sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Kaizen je v kategorii Filozofie

Klíčová slova: Filozofie, synonymum, Filozofie, slovník, význam, heslo, vysvětlení, informace, definice, význam slova, pojem, slovo, přesný výraz, formulace, popis, význam pojmu

Co znamená pojem Kaizen? Výraz, definice slova z Wikipedie

Kaizen (z japonštiny, "zlepšení" nebo "změna k lepšímu") odkazuje na filozofii či postupy při zlepšování procesů ve výrobě a to zejména ve strojírenství a řízení podniků. Kaizen byl prvně realizován v japonských firmách po 2. světové válce. Zčásti ovlivnil americké podnikání a řízení kvality výroby.

Podstata pojmu KAIZEN jednoduše znamená neustálé zlepšování. Japonští manažeři obecně tvrdí, že na prvním místě není zisk, ale kvalita, jelikož pokud se postaráte o kvalitu, tak zisk se zákonitě dostaví.

Definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Kaizen? resp. jaký je význam pojmu Kaizen? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kaizen, odpověď na dotaz co je to Kaizen?. Víte např. kdo to je Tomáš Ortel? Znáte a víte kdo je Sommelier? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Filozofie). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.