Co je to?
Definice výrazu Kaizen. Co znamená odborný pojem Kaizen z kategorie Filozofie?

Co to je Kaizen? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Kaizen?

Firemní filozofie zaměřená na zlepšování výrobních procesů se na světlo světa dostala po skončení druhé světové války v japonských firmách. Hlavně se kaizen prosadil ve strojírenství a řízení podniků. Postupem času se tím nechalo ovlivnit i podnikání ve Spojených státech. Kaizen má pět základních elementů: disciplína, zlepšovací návrhy, týmový duch, nadstandartní morálka a kroužky kvality.

Význam slova, termín, co je to Kaizen? Definice výrazu Kaizen. Co znamená odborný pojem Kaizen z kategorie Filozofie?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Kaizen s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Kaizen se nachází v sekci Filozofie

Co znamená pojem Kaizen? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Kaizen (z japonštiny, "zlepšení" nebo "změna k lepšímu") odkazuje na filozofii či postupy při zlepšování procesů ve výrobě a to zejména ve strojírenství a řízení podniků. Kaizen byl prvně realizován v japonských firmách po 2. světové válce. Zčásti ovlivnil americké podnikání a řízení kvality výroby.

Podstata pojmu KAIZEN jednoduše znamená neustálé zlepšování. Japonští manažeři obecně tvrdí, že na prvním místě není zisk, ale kvalita, jelikož pokud se postaráte o kvalitu, tak zisk se zákonitě dostaví.

Text definice pojmu byla převzat z projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: Filozofie, přesný význam, co to je, přesný výraz, pojem, co znamená, popis, význam slova, synonymum, vysvětlení, slovník, popis, termín, heslo, informace

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Kaizen? resp. co to je Kaizen? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kaizen, odpověď na dotaz co je to Kaizen?. Víte např. kdo to je Sommelier? Znáte a víte kdo je Zeť? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Kaizen v jiné sekci než Filozofie. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.