Co je to?
Definice výrazu Minimální mzda. Co znamená odborný pojem Minimální mzda z kategorie Právo?

Co to je Minimální mzda? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Minimální mzda

Minimální mzda je minimální částka, která může být zaměstnanci vyplacena za vykonanou práci. Plní především sociálně ochrannou funkci. Minimální mzda chrání zaměstnance před chudobou a umožňuje mu žít na určité sociální a hmotné úrovni.
Zaměstnavatelům pak zajišťuje rovné podmínky ve mzdové konkurenci. Minimální mzda má i ekonomickou funkci, v jejímž rámci vzniká zvýhodnění pracujících proti osobám žijícím ze systému sociálních dávek.

Význam slova, termín, co je to Minimální mzda? Definice výrazu Minimální mzda. Co znamená odborný pojem Minimální mzda z kategorie Právo?

Veškeré texty jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Minimální mzda sdílejte se známými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Minimální mzda je v kategorii Právo

Klíčová slova: formulace, slovník, definice, synonymum, heslo, wiki, Právo, význam, význam slova, vysvětlení, přesný výraz, Minimální mzda, informace, co to je, přesný význam, Právo

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Minimální mzda?

Minimální mzda je nejnižší právně přípustná mzda, kterou je zaměstnavatel povinen poskytovat zaměstnanci za práci v pracovněprávním vztahu. Je to také minimální cena, za kterou mohou pracovníci prodávat svoji pracovní sílu. Přestože zákony o minimální mzdě platí v mnoha jurisdikcích, existují rozdíly v názorech na výhody a nevýhody minimální mzdy. Příznivci minimální mzdy tvrdí, že zvyšuje životní úroveň pracovníků, snižuje chudobu, nerovnost a podporuje morálku. Naproti tomu odpůrci minimální mzdy říkají, že zvyšuje chudobu, nezaměstnanost (zejména mezi nekvalifikovanými nebo nezkušenými pracovníky) a poškozují podniky, protože příliš vysoká minimální mzda vyžaduje, aby podniky zvýšily ceny svých produktů nebo služeb, kvůli nutnosti přizpůsobit se dodatečným nákladům souvisejících s vyššími mzdami.

Uvedené vysvětlení pojmu bylo převzato z webu Wikipedia.cz

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Minimální mzda? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Minimální mzda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Minimální mzda, odpověď na dotaz co je to Minimální mzda?. Víte např. kdo to je Jindřich Šídlo? Znáte a víte kdo je Jan Zahradil? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Právo. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.