Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Armatura. Co znamená pojem Armatura z kategorie Technika?

Co to je Armatura? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Armatura

Armatura je součást potrubí. Jedná se o prvky jako kolena, kohouty, ventily a nejrůznější spojky a zaslepovací materiál. Armatura slouží ke spojení trubek nebo zakončení potrubí.
Hlavní funkcí armatury je ovlivnit průtok procházející látky. Řízení průtoku se provádí zavřením nebo otevřením, oddělením nebo jen částečným uzavřením. Armatura funguje také jako pojistka. Armatury lze rozdělit do dvou základních skupin podle toho, jakým způsobem se uzavírají nebo podle toho, jakou mají funkci.

Význam slova, termín, co je to Armatura? Odborný termín, výraz, slovo Armatura. Co znamená pojem Armatura z kategorie Technika?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Armatura? Pak se o tuto stránku podělte s přáteli na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Armatura je v kategorii Technika

Klíčová slova: Technika, formulace, heslo, termín, wiki, Armatura, slovo, přesný výraz, co znamená, význam pojmu, význam, synonymum, Technika, pojem, definice, popis

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Armatura? resp. co přesně znamená slovo Armatura? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Armatura, odpověď na dotaz co je to Armatura?. Víte např. kdo to je Eva Josefíková? Znáte a víte kdo je Rupert Murdoch? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Armatura v jiné sekci než Technika. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?