Co je to?
Definice odborného termínu, slova DDHM. Co znamená pojem DDHM z kategorie Účetnictví?

Co je to DDHM? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu DDHM?

DDHM je zkratka pro drobný dlouhodobý majetek. Toto označení však z právního hlediska neplatí od roku 2002, přesto se však může ještě vyskytnout v účetnictví firem tam, kde se jedná o starší ještě nevyřazený majetek, u nového majetku se zkratka nepoužívá.
Jako DDHM byl označován takový dlouhodobý hmotný majetek, který měl cenu nižší než 40 000 Kč a jeho doba používání přesahovala alespoň jeden rok.

Význam slova, termín, co je to DDHM? Definice odborného termínu, slova DDHM. Co znamená pojem DDHM z kategorie Účetnictví?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu DDHM sdílejte s vašimi známými a kamarády na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz DDHM je v kategorii Účetnictví

Klíčová slova: přesný význam, pojem, Účetnictví, heslo, termín, wiki, slovník, význam, Účetnictví, DDHM, význam pojmu, význam slova, informace, přesný výraz, synonymum, popis

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo DDHM? resp. co se vlastně skrývá pod slovem DDHM? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu DDHM, odpověď na dotaz co je to DDHM?. Víte např. kdo to je Martin Konvička? Znáte a víte kdo je František Nedvěd? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Účetnictví. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..