Co je to?
Definice výrazu, termínu Biografie. Co znamená odborný pojem Biografie z kategorie Literatura?

Co je to Biografie? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Biografie

Biografie je dílo, ve kterém je popisován celý život nějaké důležité postavy, osobnosti. Tento popis vzniká na podkladech – denících, osobní dokumentaci, archivních materiálech, zaznamenaných vzpomínkách a podobně.
Životopis se soustředí na průběh života a také na duševní pochody dané osobnosti. I když se v biografii mohou objevit smyšlenky, je většinou založena na reálných faktech.

Význam slova, termín, co je to Biografie? Definice výrazu, termínu Biografie. Co znamená odborný pojem Biografie z kategorie Literatura?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kolegy na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Biografie se nachází v kategorii Literatura

Klíčová slova: slovo, formulace, přesný význam, vysvětlení, význam slova, přesný výraz, popis, význam pojmu, význam, slovník, synonymum, co to je, co znamená, Literatura, Literatura, heslo

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Biografie? resp. jaký je přesný význam slova Biografie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Biografie, odpověď na dotaz co je to Biografie?. Víte např. kdo to je Ludwig van Beethoven? Znáte a víte kdo je Profesor? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Literatura. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.