Co je to?
Definice odborného termínu, slova Ranžír. Co znamená pojem Ranžír z kategorie Stavebnictví?

Co je to Ranžír? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Ranžír?

Ranžír je slangový výraz pro seřaďovací nádraží na železnici. Toto nádraží umožňuje přesun jednotlivých železničních vagónů nebo jejich skupin mezi různými nákladními vlaky. Podoba ranžíru přitom musí být taková, aby uvedené operace umožnila, tedy mít velké množství kolejí. Koleje na seřaďovacím nádraží se obvykle dělí na vjezdové, směrové a odjezdové.

Význam slova, termín, co je to Ranžír? Definice odborného termínu, slova Ranžír. Co znamená pojem Ranžír z kategorie Stavebnictví?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Ranžír sdílet s vašimi známými a kamarády na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Ranžír patří do sekce Stavebnictví

Co znamená pojem Ranžír? Definice slova, termínu z Wikipedie

Seřaďovací nádraží, slangově nazývané také ranžír (z německého výrazu Rangierbahnhof), je na železnici takové nádraží, které slouží k přechodu jednotlivých vozů nebo skupin vozů mezi jednotlivými nákladními vlaky. Jedná se přitom o nádraží, které je stavebně a technologicky uzpůsobeno pro provedení velkého množství těchto operací.

Popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde

Klíčová slova: synonymum, co to je, vysvětlení, informace, pojem, význam pojmu, slovo, wiki, co znamená, termín, formulace, definice, Ranžír

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená Ranžír? resp. jaká je definice slova Ranžír? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ranžír, odpověď na dotaz co je to Ranžír?. Víte např. kdo to je Převor? Znáte a víte kdo je Snacha? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Ranžír v jiné sekci než Stavebnictví. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.