Co je to?
Definice odborného termínu, slova Ranžír. Co znamená pojem Ranžír z kategorie Stavebnictví?

Co je to Ranžír? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Ranžír?

Ranžír je slangový výraz pro seřaďovací nádraží na železnici. Toto nádraží umožňuje přesun jednotlivých železničních vagónů nebo jejich skupin mezi různými nákladními vlaky. Podoba ranžíru přitom musí být taková, aby uvedené operace umožnila, tedy mít velké množství kolejí. Koleje na seřaďovacím nádraží se obvykle dělí na vjezdové, směrové a odjezdové.

Význam slova, termín, co je to Ranžír? Definice odborného termínu, slova Ranžír. Co znamená pojem Ranžír z kategorie Stavebnictví?

Možnost chyb vyhrazena. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Ranžír s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Ranžír se nachází v sekci Stavebnictví

Klíčová slova: definice, popis, význam slova, přesný výraz, heslo, informace, význam pojmu, synonymum, slovo, formulace, vysvětlení, Stavebnictví, Ranžír, wiki, Ranžír, pojem

Ve Wikipedii se o heslu Ranžír dozvíte následující

Seřaďovací nádraží, slangově nazývané také ranžír (z německého výrazu Rangierbahnhof), je na železnici takové nádraží, které slouží k přechodu jednotlivých vozů nebo skupin vozů mezi jednotlivými nákladními vlaky. Jedná se přitom o nádraží, které je stavebně a technologicky uzpůsobeno pro provedení velkého množství těchto operací.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Ranžír? resp. co přesně znamená slovo Ranžír? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ranžír, odpověď na dotaz co je to Ranžír?. Víte např. kdo to je Statutární Zástupce? Znáte a víte kdo je Převor? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Ranžír i v jiných kategoriích (než Stavebnictví). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.