Co je to?
Definice výrazu, termínu Sloka. Co znamená odborný pojem Sloka z kategorie Literatura?

Co je to Sloka? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Sloka?

Sloka (strofa) je označení pro část básně nebo písně. Je tvořena několika verši a nejčastěji je to nějaký myšlenkový celek. Sloky mohou být tvořeny pravidelným počtem veršů (distichon - 2, tercina - 3).


Co je to Sloka? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Sloka. Co znamená odborný pojem Sloka z kategorie Literatura?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Sloka patří do kategorie Literatura

Klíčová slova: význam slova, odborné názvosloví, popis, názvosloví, vysvětlení, wiki, Literatura, co to je, význam pojmu, přesný význam, slovo, termín, význam, co znamená, informace, Sloka, definice, synonymum


Pojem Sloka je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Sloka? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Strofa (česky sloka) vzniká spojením jednotlivých veršů a představuje obvykle nějaký myšlenkový celek. Některé typy strof se ustálily a mají normovanou podobu.

Více informací o pojmu Sloka lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít heslo Sloka ve vyhledávači Qwant

Najít termín Sloka ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Sloka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Sloka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Sloka ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Sloka ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Sloka například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Sloka? resp. jaký je přesný význam slova Sloka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sloka, odpověď na dotaz co je to Sloka?. Víte např. kdo to je Lucie Vondráčková? Znáte a víte kdo je Morgan Freeman? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Literatura. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.