Co je to?
Definice výrazu, termínu Sloka. Co znamená odborný pojem Sloka z kategorie Literatura?

Co je to Sloka? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Sloka?

Sloka (strofa) je označení pro část básně nebo písně. Je tvořena několika verši a nejčastěji je to nějaký myšlenkový celek. Sloky mohou být tvořeny pravidelným počtem veršů (distichon - 2, tercina - 3).

Význam slova, termín, co je to Sloka? Definice výrazu, termínu Sloka. Co znamená odborný pojem Sloka z kategorie Literatura?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s blízkými na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Sloka patří do kategorie Literatura

Klíčová slova: Sloka, informace, slovo, slovník, heslo, Literatura, vysvětlení, Sloka, význam pojmu, význam slova, význam, co to je, Literatura, termín, formulace, popis

Ve Wikipedii se o heslu Sloka dozvíte následující

Strofa (česky sloka) vzniká spojením jednotlivých veršů a představuje obvykle nějaký myšlenkový celek. Některé typy strof se ustálily a mají normovanou podobu.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Sloka? resp. co vlastně znamená slovo Sloka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sloka, odpověď na dotaz co je to Sloka?. Víte např. kdo to je M.I.A.? Znáte a víte kdo je Morgan Freeman? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Sloka i v jiných kategoriích (než Literatura). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.