Co je to?
Definice výrazu Levice. Co znamená odborný pojem Levice z kategorie Politika?

Co to je Levice? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Levice?

Levice je poměrně neurčité označení pro takové politické strany, které vesměs chtějí pokud možno minimalizovat rozdíly mezi jednotlivými vrstvami společnosti, podporují rovnostářství a vyšší míru zásahů státu do ekonomiky. Tento pojem není všude chápán úplně stejně, záleží na kontextu (dobovém, kulturním, společenském). Opakem levice je pravice.

Význam slova, termín, co je to Levice? Definice výrazu Levice. Co znamená odborný pojem Levice z kategorie Politika?

Veškeré texty jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Levice s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Levice se nachází v sekci Politika

Co znamená pojem Levice? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Levice je poměrně vágní označení používané pro popis celé řady politických pozic a ideologií. Obvykle je levice používaná pro popis skupin podporujících změnu tradičního sociálního uspořádání s cílem rovnostářského přerozdělování bohatství a privilegií. Obsah pojmů levice a pravice se v různých společnostech a v různých dobách může různě vyvíjet.

Popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde

Klíčová slova: přesný výraz, Levice, definice, informace, význam slova, Politika, přesný význam, slovník, Politika, co to je, heslo, wiki, co znamená, pojem, termín

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená Levice? resp. jaká je definice slova Levice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Levice, odpověď na dotaz co je to Levice?. Víte např. kdo to je Poddaný? Znáte a víte kdo je Šaman? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Politika Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde