Co je to?
Definice výrazu Levice. Co znamená odborný pojem Levice z kategorie Politika?

Co to je Levice? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Levice?

Levice je poměrně neurčité označení pro takové politické strany, které vesměs chtějí pokud možno minimalizovat rozdíly mezi jednotlivými vrstvami společnosti, podporují rovnostářství a vyšší míru zásahů státu do ekonomiky. Tento pojem není všude chápán úplně stejně, záleží na kontextu (dobovém, kulturním, společenském). Opakem levice je pravice.

Význam slova, termín, co je to Levice? Definice výrazu Levice. Co znamená odborný pojem Levice z kategorie Politika?

Uvedené informace jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Levice s vašimi přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Levice patří do kategorie Politika

Klíčová slova: přesný význam, přesný výraz, definice, popis, vysvětlení, význam slova, pojem, synonymum, slovník, termín, Politika, wiki, význam pojmu, význam, co to je, informace

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Levice?

Levice je poměrně vágní označení používané pro popis celé řady politických pozic a ideologií. Obvykle je levice používaná pro popis skupin podporujících změnu tradičního sociálního uspořádání s cílem rovnostářského přerozdělování bohatství a privilegií. Obsah pojmů levice a pravice se v různých společnostech a v různých dobách může různě vyvíjet.

Text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Levice? resp. jaký je přesný význam slova Levice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Levice, odpověď na dotaz co je to Levice?. Víte např. kdo to je Drzoun? Znáte a víte kdo je Harlekýn? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Politika). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde