Co je to?
Výraz, termín, definice slova Eroze. Co znamená odborný pojem Eroze z kategorie Příroda?

Co je to Eroze? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Eroze?

Eroze je přírodní proces, při němž dochází k narušení povrchu půdy, skal nebo jiných povrchů a k přenosu jeho částic jinam. Erozi půdy tak způsobuje déšť, vítr a další povětrnostní vlivy. Na příkladu půdy je eroze nejviditelnější, protože probíhá nejrychleji. Půdní eroze může být problém, protože dochází ke splavování úrodné ornice. U jiných povrchů ji nemusíme ani zaznamenat.


Co je to Eroze? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Eroze. Co znamená odborný pojem Eroze z kategorie Příroda?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Eroze? Pak se o ní podělte s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Eroze je v kategorii Příroda

Klíčová slova: význam, definice pojmu, názvosloví, termín, popis, Eroze, definice, co znamená, slovo, formulace, lexikon, synonymum, heslo, co je to Eroze?, wiki, přesný význam, Příroda, terminologie


Pojem Eroze je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Eroze píše následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Eroze je přirozený proces rozrušování a transportu objektů na zemském povrchu (půda, horniny, skály, apod.). Příčinou eroze je mechanické působení pohybujících se okolních látek - především větru, proudící nebo vlnící se vody, ledu, sněhu, pohyblivých zvětralin a nezpevněných usazenin. Erozí však není chemické rozpouštění hornin (koroze). Eroze byla vždy existujícím přírodním procesem. Určitý stupeň eroze jako přírodního jevu může být prospěšná ekosystémům, v poslední době je však eroze stále více zesilována činností člověka, což se projevuje rostoucím odnosem půdy.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat výraz Eroze ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Eroze na Youtube

Vyhledat pojem Eroze ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Eroze ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Eroze ve Wikimedia Commons

Najít slovo Eroze ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Eroze například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Eroze? resp. co znamená Eroze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Eroze, odpověď na dotaz co je to Eroze?. Víte např. kdo to je Zdeněk Troška? Znáte a víte kdo je Tereza Martincová? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Eroze hledat i v jiných kategoriích (než Příroda) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.