Co je to?
Výraz, termín, definice slova Benešovy dekrety. Co znamená odborný pojem Benešovy dekrety z kategorie Právo?

Co je to Benešovy dekrety? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Benešovy dekrety

Československý prezident Edvard Beneš musel odejít během 2. světové války do exilu, kde se postavil do čela londýnské exilové vlády. Vydával dekrety, což byly právní předpisy vydané prozatímním státním zřízením s mocí zákona.
Benešovy dekrety se dají rozdělit do tří částí dle časového období, kdy byly vydány. Část byla vydána v Londýně během války a další část po skončení druhé světové války. Některé dekrety byly později zpochybňovány a kritizovány. Mezi zásadní Benešovy dekrety můžeme zařadit konfiskaci majetku etnických Němců a Maďarů, kteří neprokázali, že nespolupracovali s nacisty.

Význam slova, termín, co je to Benešovy dekrety? Výraz, termín, definice slova Benešovy dekrety. Co znamená odborný pojem Benešovy dekrety z kategorie Právo?

Chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Benešovy dekrety) můžete sdílet se známými na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Benešovy dekrety patří do kategorie Právo

Klíčová slova: formulace, co to je, význam pojmu, význam slova, heslo, slovo, Právo, Benešovy dekrety, synonymum, definice, přesný výraz, slovník, přesný význam, informace, Právo, termín

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Benešovy dekrety? resp. co znamená Benešovy dekrety? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Benešovy dekrety, odpověď na dotaz co je to Benešovy dekrety?. Víte např. kdo to je Luterán? Znáte a víte kdo je Klára Vytisková? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Právo). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.