Co je to?
Definice výrazu, termínu Pomluva. Co znamená odborný pojem Pomluva z kategorie Právo?

Co je to Pomluva? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Pomluva

Pomluva je informace, která není pravdivá nebo je značně zkreslená a jejímž cílem je někomu uškodit. Pomluvou je ohrožena něčí pověst u ostatních lidí.
Jedná se o trestný čin upravený trestním zákoníkem. Postižení je poměrně tvrdé, protože má ochránit pověst i čest člověka ve všech oblastech života. Tato opatření se týkají pouze jednotlivců, fyzických osob.

Význam slova, termín, co je to Pomluva? Definice výrazu, termínu Pomluva. Co znamená odborný pojem Pomluva z kategorie Právo?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Pomluva doporučujeme sdílet s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Pomluva se nachází v sekci Právo

Klíčová slova: popis, co to je, význam slova, Pomluva, synonymum, Právo, vysvětlení, definice, slovo, termín, formulace, přesný výraz, slovník, Právo, informace, wiki

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Pomluva? resp. co se přesně ukrývá za slovem Pomluva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pomluva, odpověď na dotaz co je to Pomluva?. Víte např. kdo to je Daniela Drtinová? Znáte a víte kdo je Thomas Alva Edison? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Právo. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.