Co je to?
Definice výrazu, termínu Dmychadlo. Co znamená odborný pojem Dmychadlo z kategorie Nástroje?

Co je to Dmychadlo? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Dmychadlo?

Dmychadlo je zařízení pro stlačování vzduchu nebo plynů. Dmychadla jsou využívána např. v dolech, v chemickém průmyslu, v metalurgii nebo jako pohon ve vznášedlech. Dělíme je na dmychadla s bočník kanálem a Rootsova dmychadla. Dmychadla pracují s tlakem do 300 kPa, pro vyšší tlaky se používají kompresory.

Význam slova, termín, co je to Dmychadlo? Definice výrazu, termínu Dmychadlo. Co znamená odborný pojem Dmychadlo z kategorie Nástroje?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Dmychadlo? Potom se o definici podělte se známými na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Dmychadlo se nachází v kategorii Nástroje

Co znamená pojem Dmychadlo? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Dmychadlo je stroj pro stlačování (tlakem do 0,3 MPa) a dopravu plynů, nejčastěji vzduchu. Běžná provedení dmýchadel dokáží při otáčkách 1000/min dopravit až 400 m³/min. Dmychadla se používají například v metalurgii, v dolech, v chemickém průmyslu a pro vznášedla.

Popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde

Klíčová slova: slovo, popis, heslo, Dmychadlo, vysvětlení, přesný význam, popis, definice, přesný výraz, slovník, Nástroje, Nástroje, význam slova, informace, význam pojmu

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená Dmychadlo? resp. jaká je definice slova Dmychadlo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dmychadlo, odpověď na dotaz co je to Dmychadlo?. Víte např. kdo to je Xantipa? Znáte a víte kdo je Čarodejnice? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Dmychadlo i v jiných kategoriích (než Nástroje). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.