Co je to?
Definice výrazu, termínu Dmychadlo. Co znamená odborný pojem Dmychadlo z kategorie Nástroje?

Co je to Dmychadlo? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Dmychadlo

Dmychadlo je zařízení pro stlačování vzduchu nebo plynů. Dmychadla jsou využívána např. v dolech, v chemickém průmyslu, v metalurgii nebo jako pohon ve vznášedlech. Dělíme je na dmychadla s bočník kanálem a Rootsova dmychadla. Dmychadla pracují s tlakem do 300 kPa, pro vyšší tlaky se používají kompresory.

Význam slova, termín, co je to Dmychadlo? Definice výrazu, termínu Dmychadlo. Co znamená odborný pojem Dmychadlo z kategorie Nástroje?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Dmychadlo doporučujeme sdílet s vašimi přáteli na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Dmychadlo se nachází v sekci Nástroje

Klíčová slova: formulace, Dmychadlo, wiki, slovník, heslo, přesný význam, informace, význam slova, vysvětlení, význam, definice, co znamená, přesný výraz, co to je, Nástroje, synonymum

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Dmychadlo?

Dmychadlo je stroj pro stlačování (tlakem do 0,3 MPa) a dopravu plynů, nejčastěji vzduchu. Běžná provedení dmýchadel dokáží při otáčkách 1000/min dopravit až 400 m³/min. Dmychadla se používají například v metalurgii, v dolech, v chemickém průmyslu a pro vznášedla.

Text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Dmychadlo? resp. co přesně označuje termín Dmychadlo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dmychadlo, odpověď na dotaz co je to Dmychadlo?. Víte např. kdo to je Klára Vytisková? Znáte a víte kdo je Tovaryš? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Dmychadlo hledat i v jiných kategoriích (než Nástroje) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.