Co je to?
Výraz, termín, definice slova Přívlastek. Co znamená odborný pojem Přívlastek z kategorie Český jazyk?

Co je to Přívlastek? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Přívlastek?

Přívlastek je jedním z větných členů, který rozvíjí podstatné jméno, na němž je závislý. Vyjadřuje se například přídavným jménem, podstatným jménem, zájmenem, číslovkou a dalšími slovními druhy. Dá se na něj ptát pomocí otázek Který? Jaký? Čí? nebo řídícím podstatným jménem.
Přívlastek může být shodný nebo neshodný. Přívlastek shodný se shoduje s řídícím podstatným jménem v pádu, rodu a čísle. Přívlastek neshodný se v těchto kategoriích liší a většinou stojí až za podstatným jménem.

Význam slova, termín, co je to Přívlastek? Výraz, termín, definice slova Přívlastek. Co znamená odborný pojem Přívlastek z kategorie Český jazyk?

Uvedené informace jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Přívlastek? Potom se o definici podělte s kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Přívlastek se nachází v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: heslo, Český jazyk, význam, formulace, definice, popis, přesný význam, slovo, informace, pojem, wiki, co to je, termín, význam slova, vysvětlení, Přívlastek

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Přívlastek? resp. jaký je přesný význam slova Přívlastek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Přívlastek, odpověď na dotaz co je to Přívlastek?. Víte např. kdo to je Pavel Novotný? Znáte a víte kdo je Daniel Landa? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Český jazyk). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.