Co je to?
Výraz, termín, definice slova Přívlastek. Co znamená odborný pojem Přívlastek z kategorie Český jazyk?

Co je to Přívlastek? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Přívlastek?

Přívlastek je jedním z větných členů, který rozvíjí podstatné jméno, na němž je závislý. Vyjadřuje se například přídavným jménem, podstatným jménem, zájmenem, číslovkou a dalšími slovními druhy. Dá se na něj ptát pomocí otázek Který? Jaký? Čí? nebo řídícím podstatným jménem.
Přívlastek může být shodný nebo neshodný. Přívlastek shodný se shoduje s řídícím podstatným jménem v pádu, rodu a čísle. Přívlastek neshodný se v těchto kategoriích liší a většinou stojí až za podstatným jménem.


Co je to Přívlastek? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Přívlastek. Co znamená odborný pojem Přívlastek z kategorie Český jazyk?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Přívlastek? Potom se o definici podělte s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Přívlastek se nachází v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: přesný význam, terminologie, význam slova, popis, slovo, co je to Přívlastek?, definice, Přívlastek, wiki, lexikon, přesný výraz, synonymum, terminus technicus, odborné názvosloví, termín, heslo, definice pojmu, informace


Pojem Přívlastek je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít výraz Přívlastek ve Wikipedii

Vyhledat výraz Přívlastek ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Přívlastek na Google.cz

Vyhledat pojem Přívlastek ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Přívlastek ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Přívlastek ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Přívlastek například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Přívlastek? resp. co znamená výraz Přívlastek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Přívlastek, odpověď na dotaz co je to Přívlastek?. Víte např. kdo to je Pozér? Znáte a víte kdo je Spasitel? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Český jazyk). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.