Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Oltář. Co znamená pojem Oltář z kategorie Náboženství?

Co to je Oltář? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Oltář?

Oltář je kultovní místo v chrámu, je posvátný a v katolickém náboženství má poměrně stálou podobu a tvary. Pohané pokládali oltáře za obětní místa, podobně jako antika. Křesťanské oběti byly čisté, nekrvavé a byly obrazem Krista. Postupně se staly majestátním centrem chrámů. Nacházejí se v kněžišti, odděleně od lodi chrámu.
Součástí oltáře se postupně staly svatostánek, oltářní stupně, kazatelna, oltářní mřížka, oltářní mensa, tabulky a další. Nové moderní oltáře jsou mnohem jednodušší.

Význam slova, termín, co je to Oltář? Odborný termín, výraz, slovo Oltář. Co znamená pojem Oltář z kategorie Náboženství?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Oltář s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Oltář patří do kategorie Náboženství

Klíčová slova: přesný význam, význam slova, definice, wiki, Oltář, význam, informace, co znamená, Oltář, formulace, heslo, vysvětlení, pojem, termín, synonymum, význam pojmu

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Oltář? resp. co znamená slovo Oltář? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Oltář, odpověď na dotaz co je to Oltář?. Víte např. kdo to je Pasák? Znáte a víte kdo je Nacionalista? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Náboženství). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.