Co je to?
Definice odborného termínu, slova Dystonie. Co znamená pojem Dystonie z kategorie Lékařství?

Co je to Dystonie? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Dystonie?

Dystonie je název neurologického onemocnění, které se projevuje mimovolným stahováním svalů. Dochází tak k abnormálním pohybům a zaujímání neobvyklých pozic. Toto postižení zasahuje buď jednu část těla, nebo více částí současně.
Dystonie sice ovlivňuje hybnost, ale nezasahuje činnost mozku a smyslů. Onemocnění postihuje obě pohlaví a všechny věkové kategorie. Diagnostika je poměrně obtížná.

Význam slova, termín, co je to Dystonie? Definice odborného termínu, slova Dystonie. Co znamená pojem Dystonie z kategorie Lékařství?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Dystonie? Potom se o definici podělte s blízkými na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Dystonie se nachází v kategorii Lékařství

Klíčová slova: vysvětlení, formulace, přesný výraz, význam pojmu, termín, Lékařství, heslo, popis, pojem, co znamená, informace, Dystonie, význam, Dystonie, wiki, co to je

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Dystonie? resp. co přesně znamená slovo Dystonie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dystonie, odpověď na dotaz co je to Dystonie?. Víte např. kdo to je Režisér? Znáte a víte kdo je Uma Thurman? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Lékařství Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.