Co je to?
Definice výrazu, termínu Tragédie. Co znamená odborný pojem Tragédie z kategorie Literatura?

Co je to Tragédie? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Tragédie?

Tragédie je literární pojem označující jeden z dramatických žánrů. České označení pro tragédii je truchlohra. Je považována za nejvýraznější a nejvýznamnější druh dramatu. Má vážný obsah, celkové pojetí a výstup jsou tragického ladění.
Tragédie vznikla již v období antiky, kdy měla přesně danou strukturu. Aristoteles stanovil tyto části tragédie – expozice, kolize, krize, peripetie a katastrofa. Tato struktura se s obměnami udržuje stále.

Význam slova, termín, co je to Tragédie? Definice výrazu, termínu Tragédie. Co znamená odborný pojem Tragédie z kategorie Literatura?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Tragédie? s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Tragédie je v sekci Literatura

Klíčová slova: význam slova, Tragédie, Tragédie, význam pojmu, formulace, co znamená, Literatura, přesný výraz, přesný význam, synonymum, Literatura, termín, pojem, popis, slovo, wiki

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Tragédie? resp. co znamená Tragédie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tragédie, odpověď na dotaz co je to Tragédie?. Víte např. kdo to je Popelka? Znáte a víte kdo je Jarmila Kratochvílová? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Literatura). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!