Co je to?
Definice výrazu, termínu Tragédie. Co znamená odborný pojem Tragédie z kategorie Literatura?

Co je to Tragédie? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Tragédie

Tragédie je literární pojem označující jeden z dramatických žánrů. České označení pro tragédii je truchlohra. Je považována za nejvýraznější a nejvýznamnější druh dramatu. Má vážný obsah, celkové pojetí a výstup jsou tragického ladění.
Tragédie vznikla již v období antiky, kdy měla přesně danou strukturu. Aristoteles stanovil tyto části tragédie – expozice, kolize, krize, peripetie a katastrofa. Tato struktura se s obměnami udržuje stále.

Význam slova, termín, co je to Tragédie? Definice výrazu, termínu Tragédie. Co znamená odborný pojem Tragédie z kategorie Literatura?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Tragédie doporučujeme sdílet se známými na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Tragédie se nachází v sekci Literatura

Klíčová slova: co znamená, termín, význam, přesný výraz, Literatura, význam pojmu, wiki, popis, slovník, slovo, informace, pojem, přesný význam, Tragédie, heslo, synonymum

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Tragédie? resp. co označuje slovo Tragédie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tragédie, odpověď na dotaz co je to Tragédie?. Víte např. kdo to je Dylina? Znáte a víte kdo je Jarmila Kratochvílová? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Tragédie hledat i v jiných kategoriích (než Literatura) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!