Co je to?
Odborný výraz, definice slova Kašmír. Co znamená pojem Kašmír z kategorie Materiály?

Co je to Kašmír? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Kašmír?

Kašmír je označení pro jemnou a teplou tkaninu vyrobenou z vlny. Název získala podle území v Indii, kde vznikla. Z kašmíru se vyrábí různé oděvy a šály. Ušlechtilá forma kašmíru se nazývá pašmína.


Co je to Kašmír? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Kašmír. Co znamená pojem Kašmír z kategorie Materiály?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Kašmír? Pak se o tuto stránku podělte se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Kašmír je v kategorii Materiály

Klíčová slova: odborný výraz, přesný výraz, vysvětlení, lexikon, heslo, popis, slovo, definice, přesný význam, Materiály, Materiály, názvosloví, termín, co je to Kašmír?, wiki, co znamená, význam pojmu, slovník


Pojem Kašmír je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Kašmír?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Kašmírská vlna je textilní materiál získávaný ze srsti kašmírské kozy. Textilie (např. paisley) ze srstí těchto zvířat jsou známe už nejméně 2000 let. Označení kašmírská vlna pochází údajně od perského hodnostáře Ali Em Hamdani, který ve 14. století zavedl v Kašmíru zpracování těchto vláken v širokém měřítku. V Evropě se dostaly výrobky (šály) z kašmíru do obliby teprve na začátku 19. století.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít slovo Kašmír ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kašmír ve Wikimedia Commons

Hledat termín Kašmír ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Kašmír ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kašmír ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Kašmír ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Kašmír například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Kašmír? resp. jaký je přesný význam slova Kašmír? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kašmír, odpověď na dotaz co je to Kašmír?. Víte např. kdo to je Prognostik? Znáte a víte kdo je Finanční poradce? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Materiály). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.