Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Morfin. Co znamená pojem Morfin z kategorie Chemie?

Co to je Morfin? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Morfin?

Morfin je omamná látka, která dostala jméno podle řeckého boha snů Morfea. Jde o alkaloid, který se nachází v opiu, tedy o opiát. Má poměrně široké využití, především v lékařství jako analgetikum a také jako výchozí látka pro výrobu dalších léků. Nehodí se pro dlouhodobé užívání, organizmus si na něj velmi rychle buduje toleranci a dožaduje se vyšších dávek.
Morfin je silné návykový, je zneužíván jako droga a vyrábí se z něj heroin. Proto jsou dána přísná pravidla pro zacházení s ním jak při výrobě, tak použití.

Význam slova, termín, co je to Morfin? Odborný termín, výraz, slovo Morfin. Co znamená pojem Morfin z kategorie Chemie?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Morfin je v sekci Chemie

Klíčová slova: co to je, vysvětlení, synonymum, definice, Chemie, význam, wiki, význam slova, co znamená, přesný výraz, heslo, popis, slovo, Morfin, informace, pojem

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Morfin? resp. co znamená výraz Morfin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Morfin, odpověď na dotaz co je to Morfin?. Víte např. kdo to je Plátce DPH? Znáte a víte kdo je Lingvista? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Chemie. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?