Co je to?
Výraz, termín, definice slova Sonet. Co znamená odborný pojem Sonet z kategorie Literatura?

Co je to Sonet? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Sonet

Sonet je pojem pocházející z italštiny nebo provensálštiny. Jedná se o označení básnického literárního útvaru. Sonet je známý již od 13. století, skládá se ze 14 veršů s pevným členěním. V češtině je sonet označován jako znělka. K proslulým autorům sonetů patří například italský básník Dante Alighieri nebo Francesco Petrarca. Sonet se člení na osmiverší a šestiverší s rýmy ve složení a b b a. V pozdějších verzích je možno najít i jiné členění.

Význam slova, termín, co je to Sonet? Výraz, termín, definice slova Sonet. Co znamená odborný pojem Sonet z kategorie Literatura?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Sonet? Potom se o definici podělte s blízkými na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Sonet se nachází v kategorii Literatura

Co znamená pojem Sonet? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Sonet (z provensálského sonet nebo z italského sonetto, tj. písnička) je literární poetický útvar, který vznikl ve 13. století, vyznačující se přesně vymezenou strukturou 14 veršů a logickým členěním. V románských jazycích se v sonetech užívá obvykle hendekasylabu nebo alexandrínu, v angličtině blankversu. Poněkud zastaralý český překlad slova sonet je znělka.

Text definice pojmu byla převzat z projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: Sonet, informace, Literatura, formulace, termín, co znamená, popis, význam pojmu, Literatura, pojem, heslo, vysvětlení, význam slova, slovo, význam

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je přesný význam slova Sonet? resp. co to je Sonet? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sonet, odpověď na dotaz co je to Sonet?. Víte např. kdo to je Přítel? Znáte a víte kdo je Sobec? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Literatura). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.