Co je to?
Definice výrazu Durální vak. Co znamená odborný pojem Durální vak z kategorie Lékařství?

Co to je Durální vak? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Durální vak

Durální vak je název obalu míchy a nervových kořenů, které z míchy odstupují a vedou dále páteřním kanálem i v místech, kde se již mícha nenachází, tedy v místě od dvanáctého hrudního obratle směrem dolů. V durálním vaku ve spodní polovině bederní páteře se nacházejí jenom míšní kořeny.
Durální vak hraje významnou roli při onemocněních páteře a rehabilitaci.

Význam slova, termín, co je to Durální vak? Definice výrazu Durální vak. Co znamená odborný pojem Durální vak z kategorie Lékařství?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Durální vak můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Durální vak je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: slovník, vysvětlení, Durální vak, přesný význam, definice, pojem, wiki, formulace, co to je, informace, význam pojmu, Lékařství, co znamená, význam slova, slovo, význam

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Durální vak? resp. co se skrývá pod slovem Durální vak? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Durální vak, odpověď na dotaz co je to Durální vak?. Víte např. kdo to je Eunuch? Znáte a víte kdo je Kripl? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Lékařství). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.