Co je to?
Definice odborného termínu, slova Křížová cesta. Co znamená pojem Křížová cesta z kategorie Náboženství?

Co je to Křížová cesta? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Křížová cesta

Křížová cesta je pojem, který může mít více významů. Nejčastěji se jako křížová cesta označuje Kalvárie, tedy cesta podle událostí spjatých s Kristovým ukřižováním. Začíná u rozsudku vyneseného Pilátem Ponským, nesení kříže a samotné ukřižování na Golgotě.
Křížová cesta mívá čtrnáct zastavení, která byla výtvarně zpracována a vystavena v kostelech nebo kapličkách podél cest. Jednotlivá zastavení tematicky odpovídají pašijím.

Význam slova, termín, co je to Křížová cesta? Definice odborného termínu, slova Křížová cesta. Co znamená pojem Křížová cesta z kategorie Náboženství?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Křížová cesta je v kategorii Náboženství

Klíčová slova: Náboženství, wiki, slovo, slovník, přesný výraz, informace, Křížová cesta, význam slova, pojem, formulace, význam, definice, heslo, Křížová cesta, význam pojmu, synonymum

Co znamená pojem Křížová cesta? Definice slova, termínu z Wikipedie

Křížová cesta, někdy podle jejího cíle nazývaná Kalvárie, je symbolická cesta sledující události spojené s ukřižováním Ježíše Krista. Zahrnuje dění kolem jeho odsouzení Pilátem Pontským, nesení kříže po Via Dolorosa a ukřižování na hoře Golgota (Kalvárie). Křížová cesta je rozdělena na obvykle čtrnáct zastavení, která odpovídají jednotlivým událostem tradičně spojenými s pašijemi.

Text definice pojmu byla převzat z projektu Wikipedia.cz

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Křížová cesta? resp. co označuje slovo Křížová cesta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Křížová cesta, odpověď na dotaz co je to Křížová cesta?. Víte např. kdo to je Děvkař? Znáte a víte kdo je Autista? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Náboženství). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!