Co je to?
Definice výrazu Lyrická báseň. Co znamená odborný pojem Lyrická báseň z kategorie Literatura?

Co to je Lyrická báseň? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Lyrická báseň

Lyrická báseň je takový typ poezie, který jednoduše řečeno nemá děj,je tedy opakem epické básně. Autorovi tedy nejde o "vyprávění" příběhu, ale o zachycení atmosféry okamžiku, vyjádření momentální nálady, emoce či pocitu. Lyrická poezie bývá psána v 1. osobě. Dělí se na lyriku milostnou, přírodní, reflexivní nebo třeba historickou. Mnohé poetické texty nejsou čistě lyrické, ale kombinují prvky epiky a lyriky (např. známý Máchův Máj).

Význam slova, termín, co je to Lyrická báseň? Definice výrazu Lyrická báseň. Co znamená odborný pojem Lyrická báseň z kategorie Literatura?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Lyrická báseň? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Lyrická báseň je v kategorii Literatura

Klíčová slova: přesný význam, význam slova, definice, termín, pojem, co znamená, wiki, Literatura, slovo, Lyrická báseň, význam pojmu, slovník, informace, Literatura, význam, co to je

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Lyrická báseň? resp. jaký je přesný význam slova Lyrická báseň? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lyrická báseň, odpověď na dotaz co je to Lyrická báseň?. Víte např. kdo to je Eric Trump? Znáte a víte kdo je Horymír? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Literatura. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.