Co je to?
Odborný výraz, definice slova Alabastr. Co znamená pojem Alabastr z kategorie Materiály?

Co je to Alabastr? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Alabastr

Alabastr je čistě bílá odrůda sádrovce. Alabastr se používá na výrobu různých dekoračních předmětů, např. sošek. Jako dekorační kámen byl alabastr oblíbený již v antice. Alabastr je sedimentární minerál vzniklý vysrážením z mořské vody v mělkých zálivech. Dále je také hydrotermální, vzniklý z vulkanických plynů (fumaroly) a příležitostně i jako druhotný minerál v oxidační zóně sulfátových usazenin.

Význam slova, termín, co je to Alabastr? Odborný výraz, definice slova Alabastr. Co znamená pojem Alabastr z kategorie Materiály?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Alabastr doporučujeme sdílet s přáteli a kamarády na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Alabastr se nachází v sekci Materiály

Klíčová slova: formulace, slovník, definice, význam, přesný výraz, wiki, termín, co znamená, význam slova, heslo, Materiály, synonymum, Materiály, co to je, vysvětlení, popis

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Alabastr? resp. co označuje slovo Alabastr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alabastr, odpověď na dotaz co je to Alabastr?. Víte např. kdo to je Hana Holišová? Znáte a víte kdo je Hans Zimmer? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Alabastr hledat i v jiných kategoriích (než Materiály) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?