Co je to?
Odborný výraz, definice slova Alabastr. Co znamená pojem Alabastr z kategorie Materiály?

Co je to Alabastr? Význam slova

Co znamená termín Alabastr? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Alabastr je čistě bílá odrůda sádrovce. Alabastr se používá na výrobu různých dekoračních předmětů, např. sošek. Jako dekorační kámen byl alabastr oblíbený již v antice. Alabastr je sedimentární minerál vzniklý vysrážením z mořské vody v mělkých zálivech. Dále je také hydrotermální, vzniklý z vulkanických plynů (fumaroly) a příležitostně i jako druhotný minerál v oxidační zóně sulfátových usazenin.

Význam slova, termín, co je to Alabastr? Odborný výraz, definice slova Alabastr. Co znamená pojem Alabastr z kategorie Materiály?

Texty mohou obsahovat chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Alabastr) můžete sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Alabastr je v kategorii Materiály

Klíčová slova: význam pojmu, přesný výraz, synonymum, formulace, popis, Materiály, definice, termín, pojem, popis, význam, heslo, wiki, přesný význam, informace

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Alabastr? resp. co je to Alabastr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alabastr, odpověď na dotaz co je to Alabastr?. Víte např. kdo to je Exorcista? Znáte a víte kdo je Alexandr Veliký? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Alabastr hledat i v jiných kategoriích (než Materiály) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?