Co je to?
Definice výrazu Vesmír. Co znamená odborný pojem Vesmír z kategorie Věda?

Co to je Vesmír? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Vesmír

Vesmír neboli kosmos je označení pro prostor obklopující planetu Zemi se všemi ostatními planetami, galaxiemi a mezigalaktickým prostorem. Ve vesmíru se vyskytují různé objekty, např. mlhoviny, kvasary, pulsary, černé díry atd. Předpokládá se, že vesmír vznikl při tzv. velkém třesku. Existují ale i jiné teorie a vznik vesmíru byl různě vysvětlován v mytologiích jednotlivých národů a v různých náboženstvích.

Význam slova, termín, co je to Vesmír? Definice výrazu Vesmír. Co znamená odborný pojem Vesmír z kategorie Věda?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Vesmír se nachází v sekci Věda

Klíčová slova: Věda, význam pojmu, formulace, co to je, vysvětlení, Vesmír, přesný výraz, přesný význam, Věda, co znamená, pojem, popis, definice, význam slova, informace, slovo

Co označuje termín Vesmír? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Vesmír či kosmos (z řeckého κόσμος, ozdoba, šperk ale později také vše uspořádané, řádné, vesmír) je souhrnné označení veškeré hmoty, energie a časoprostoru, který je obsahuje. Zahrnuje tedy hvězdy, planety, galaxie, mezigalaktický prostor a další. V užším smyslu se vesmír také někdy užívá jako označení pro kosmický prostor, tedy část vesmíru mimo Zemi.

Definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Vesmír? resp. co přesně označuje termín Vesmír? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vesmír, odpověď na dotaz co je to Vesmír?. Víte např. kdo to je Dan Bárta? Znáte a víte kdo je Hasič? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Věda). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.