Co je to?
Definice výrazu Vesmír. Co znamená odborný pojem Vesmír z kategorie Věda?

Co to je Vesmír? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Vesmír

Vesmír neboli kosmos je označení pro prostor obklopující planetu Zemi se všemi ostatními planetami, galaxiemi a mezigalaktickým prostorem. Ve vesmíru se vyskytují různé objekty, např. mlhoviny, kvasary, pulsary, černé díry atd. Předpokládá se, že vesmír vznikl při tzv. velkém třesku. Existují ale i jiné teorie a vznik vesmíru byl různě vysvětlován v mytologiích jednotlivých národů a v různých náboženstvích.

Význam slova, termín, co je to Vesmír? Definice výrazu Vesmír. Co znamená odborný pojem Vesmír z kategorie Věda?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Vesmír můžete samozřejmě sdílet s přáteli na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Vesmír je v sekci Věda

Klíčová slova: vysvětlení, co to je, definice, wiki, heslo, přesný význam, význam pojmu, pojem, slovník, informace, synonymum, termín, popis, Vesmír, Vesmír, co znamená

Co znamená pojem Vesmír? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Vesmír či kosmos (z řeckého κόσμος, ozdoba, šperk ale později také vše uspořádané, řádné, vesmír) je souhrnné označení veškeré hmoty, energie a časoprostoru, který je obsahuje. Zahrnuje tedy hvězdy, planety, galaxie, mezigalaktický prostor a další. V užším smyslu se vesmír také někdy užívá jako označení pro kosmický prostor, tedy část vesmíru mimo Zemi.

Text pochází z webového projektu Wikipedia.cz

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Vesmír? resp. co je to Vesmír? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vesmír, odpověď na dotaz co je to Vesmír?. Víte např. kdo to je Kat? Znáte a víte kdo je Hasič? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Vesmír i v jiných kategoriích (než Věda). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.